close-btn

У березні фінансовий ринок країни покинули декілька компаній

Одночасно продовжує збільшуватися кількість бажаючих отримати ліцензію Нацбанку на надання фінансових послуг

У березні продовжилася тенденція на зменшення кількості учасників небанківського фінансового ринку, яка тривала близько шести місяців – до лютого 2021 року. Кількість фінустанов за минулий місяць зменшилася з 2010 (за станом на 28 лютого) до 2003 небанківських фінансових компаній.

Поряд з цим, НБУ зареєстрував платіжну систему PaySystems (створену платіжною організацією резидентом – ТОВ “УКРКАРТ”) та погодив умови й порядок діяльності в Україні японської міжнародної карткової системи JCB Payment System, яка є дочірнім підприємством платіжної компанії JCB International Co.

На поточний момент на українському небанківському ринку свої послуги надають 188 (було 190) компаній-страховиків, що спеціалізуються на різних ризиках, 20 фірм, що займаються страхуванням життя, 292 ломбарди (було 298), 316 кредитних спілок, 144 лізингові компанії, 977 фінансових компаній (було 976), 65 страхових брокерів. У свою чергу, на ринку платіжних послуг функціонують 38 платіжних систем, створених резидентами, та 14 міжнародних платіжних систем, створених з ініціативи іноземних компаній.

За минулий місяць в НБУ від учасників ринку надійшло 563 запити на видачу ліцензій. Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців – 486. Кількість запитів від кредитних спілок склала 7 заяв, від страхових компаній – 70 заяв.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Найбільші банки України – Ощадбанк, ПриватБанк та Райффайзен Банк Аваль – опублікували спільне звернення до влади та бізнесу у зв’язку з розглядом Верховною Радою пропозицій щодо законопроектів про адміністративне обмеження розміру комісії для торговців за еквайринг та міжбанківських комісій (інтерчейндж).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Доступ до рахунку 24/7: як підприємцю оформити картку «Ключ до рахунку» в ПриватБанку

За матеріалами сайту bank.gov.ua

google news