close-btn

Грошові перекази в Україну: огляд сервісів для фрилансерів і мігрантів

Як переказати гроші в Україну з інших країн — читайте далі

грошові перекази в Україну

Грошові перекази в Україну: огляд сервісів для фрилансерів і мігрантів. Фото: blog.ebiquity.com

Упродовж останніх років обсяг грошових переказів в Україну значно зріс. Так, за даними Національного банку України, у 2017 році в країну надійшло понад $9 млрд переказів із-за кордону. Тоді як ще 2016 року ця сума не перевищувала $7 млрд. Більшу частину коштів переказано з Польщі, Росії та США.

У статті редакція зібрала список сучасних сервісів, які дають змогу здійснювати грошові перекази в Україну з інших країн. Матеріал буде корисний тим, хто працює за кордоном і регулярно переказує гроші в Україну, а також фрилансерам, які отримують заробітну плату від іноземних клієнтів або хочуть вивести ці кошти з різних онлайн-майданчиків.

Як надсилати грошові перекази в Україну?

переказати гроші в Україну

Як переказувати гроші в Україну. Фото: dqindia.com

Міжнародні системи переказів: наскільки дорогий Western Union?

Сервіси грошових переказів за типом Western Union (WU) пропонують послугу переказу грошей в Україну впродовж кількох хвилин. Якщо у відправника є банківська картка/рахунок, переказ можна надіслати онлайн, а отримати – у відділенні партнера в Україні.

Умови переказу коштів відрізняються залежно від країни відправника, суми й швидкості переказу.

Переказ грошей із США


Сума

Комісія / строки

Оплата карткою

Оплата з банківського рахунка

$100

$12 / 15 хвилин

$11 / 4 дні

$500

$26 / 15 хвилин

$13 / 4 дні

$1000

$49 / 15 хвилин

$13 / 4 дні

Грошові перекази з Росії в Україну можна оплатити лише банківською карткою й отримати у відділенні партнера. Переказ $100 (6 625 рублів за курсом станом на 17.12.2018 р.) коштуватиме $1 (66 рублів).

Крім WU є ряд альтернативних сервісів. Так, досить розгалужену мережу агентств пропонують в MoneyGram; низькими комісіями може похизуватися Transferwise (max 1%, min $3); різноманіття варіантів оплати переказу (враховуючи також Apple Pay) пропонує Worldremit, вигідні комісії з Європи – TransferGo, Росії – IntelExpress.

Ще однією популярною компанією, яка надає послуги міжнародних переказів є Payoneer. Крім того, саме цей сервіс виведення коштів вказують на багатьох іноземних ресурсах для фрилансерів. Реєстрація в Payoneer безкоштовна. Для роботи з сервісом можна замовити платіжну картку (надішлють безкоштовно поштою), або прив’язати власний банківський рахунок, і таким чином отримувати гроші. Так, якщо виводити кошти на банківський рахунок в Україні (як у гривнях, так і в доларах), комісія становитиме 2% (залежно від суми). У випадку, коли перекази здійснюють власники акаунтів Payoneer за допомогою послуги “Здійсни платіж”, комісія не стягується. Також сервіс надає реквізити банківських рахунків інших країн, щоб ви могли отримувати платежі в іноземній валюті. Однак, якщо платіж здійснюється в доларах, комісія становитиме 1% (залежно від суми).

ТОП-3 платіжні системи для переказу коштів в Україну в 2017 (дані НБУ)

Грошові перекази в Україну через електронні гаманці

Їхня відмінність від сервісів, які були описані в попередньому пункті — можливість здійснення розрахунків усередині системи. Щоб здійснити переказ, потрібно зареєструватися й відкрити електронний рахунок. Поповнюючи рахунок гаманця за допомогою традиційної валюти, гроші накопичуються в гаманці, звідки їх можна надіслати іншим користувачам системи.

За допомогою таких рахунків фрилансери, перебуваючи в Україні, можуть отримувати платежі від іноземного роботодавця/різних майданчиків. А трудові мігранти мають змогу поповнювати гаманець, знаходячись за кордоном, і виводити кошти в Україні. Тарифікація таких переказів відбувається в момент поповнення гаманця й виведення коштів на банківський рахунок або кредитну картку.

Так, електронна платіжна система Skrill працює в 185 країнах і цілком може замінити українцям PayPal (за допомогою якої поки неможливо вивести гроші на банківський рахунок в Україні). За реєстрацію та отримання платежів система не відраховує жодних комісій. Робота з акаунтом теж безкоштовна за умови здійснення хоча б одного платежу за 12 місяців. В іншому випадку доведеться платити 3 євро в місяць. Комісії за поповнення і зняття коштів з рахунку безпосередньо залежать від способу здійснення транзакції.

skrill україна

Реєстрація в Skrill в Україні

Окрім того, отримувати платежі можна ще й за допомогою електронного гаманця Maxipay. Для цього потрібно мати банківський рахунок в Європі, щоб на нього приймати платежі з ЄС.

Раніше можна було отримувати платежі в Україні за допомогою сервісу WebMoney. Однак у травні 2018 року Рада національної безпеки України ухвалила, а президент підписав Указ, що має на меті введення санкцій проти певних компаній, враховуючи також платіжну систему WebMoney.ua.

Транзакції в криптовалюті не можна зводити до операцій з електронними грішми. Однак їх нерідко називають одним із найвигідніших інструментів міжнародних грошових переказів завдяки швидкості і доволі прийнятній ціні. Як створити гаманець Bitcoin і переказати кошти – читайте в нашій інструкції.

Як виставити рахунок іноземцю

Щоб не змушувати іноземця або закордонну компанію самостійно шукати спосіб переказати гроші в Україну, можна виставити рахунок. Перейшовши за спеціальним посиланням, відправник переказу потрапить на звичайну форму оплати карткою, яку ми звикли бачити на сайтах інтернет-магазинів. Потрібно буде тільки ввести реквізити картки.

Сформувати таке посилання пропонують в WayForPay. Для цього отримувач грошей повинен зареєструватися і створити особистий кабінет на сайті, де він зможе формувати інвойси на певну суму. Комісія становитиме 3% від суми і буде знята з одержувача. Гроші надійдуть на картку.

Традиційний SWIFT

Перекази за системою SWIFT дають змогу отримати гроші на розрахунковий рахунок банку, а не платіжну картку. Платежі за реквізитами (їх можна знайти в системі онлайн-банкінгу або в договорі з банком) вигідні для великих сум, оскільки низькі відсотки від суми переказу можуть доповнити додаткові комісії банків, які складно спрогнозувати. А під час відправлення невеликих сум є ризик переплатити за сервіс.

Так, під час здійснення SWIFT-переказів може бути представлено три види комісій, що покривають послуги банку-відправника, банку-отримувача та банку-кореспондента (закордонного банку, який є сполучною ланкою між банками відправника й одержувача).

За прогнозами НБУ, у найближчі кілька років кількість трудових мігрантів збільшуватиметься. Це означає, що попит на послуги систем грошових переказів також зростатиме.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ: Вигідні покупки: банківські картки з кешбеком в Україні

google news