Як підключити платіжну систему до сайту: покрокова інструкція

Автор: Ніна Омельчук
UA
Підключити систему прийому онлайн-платежів на сайт у наш час дуже просто. Це можна зробити як без допомоги розробників, так і з їх мінімальним втручанням. Ми протестували весь процес і написали зрозумілу покрокову інструкцію.
Яким би не був напрямок вашої діяльності - фрілансер, інтернет-магазин, онлайн-курси - ви не зможете залучити клієнтів, не надавши їм можливості оплачувати товари і послуги безпосередньо на сайті. Завдяки зручним методам оплати збільшується лояльність клієнтів і зростає ймовірність повторної покупки.

КРОК 1: Розбираємося, які платіжні системи є в Україні і як вони працюють

Дебетові та кредитні картки (переважно платіжних систем Mastercard і Visa) є найпопулярнішим способом оплати в більшості країн, включаючи Україну. Не варто також забувати про такі локальні платіжні системи, як Простір, а також інноваційні методи оплати. У 2017-18 роках в Україні були запущені Apple Pay і Google Pay. І вже через рік прийом оплат за допомогою цих платіжних систем запустили тисячі інтернет-магазинів.
які платіжні системи працюють в Україні
які платіжні системи працюють в Україні
які платіжні системи працюють в Україні
які платіжні системи працюють в Україні
які платіжні системи працюють в Україні
Ідеальним варіантом для бізнесу є надати клієнту широкий вибір доступних платіжних систем і дозволити оплатити тим способом, до якого він звик і вважає найнадійнішим.
Щоб вибрати надійного платіжного партнера, для початку розберемося, як працює інтернет-еквайринг:
Кожна платіжна система підключається окремо через банк-партнер
Такий варіант має ряд недоліків: займає багато часу, вимагає підготовки великого пакета документів, а також залучення розробників. З будь-якої причини банк може не прийняти платіж, а ви отримаєте незадоволеного клієнта і втратите гроші. А безпосередньо до платіжної системи підключитися не можна.
1.
як працюють платіжні системи
Всі платіжні системи підключаються через один сервіс з прийому онлайн-платежів
Такі компанії пропонують відразу кілька різних варіантів оплати, просте підключення і нескладну інтеграцію в залежності від того, який у вас тип бізнесу і основні потреби. Платіжні платформи (їх також називають шлюзи) працюють відразу з декількома банками, забезпечуючи так званий «каскадний процесинг». Тобто, якщо один банк з якоїсь причини не зміг провести транзакцію, вона автоматично перенаправляється в інший банк-партнер. І так до тих пір, поки платіж не буде прийнятий.
2.
підключення платіжного сервісу

КРОК 2: Складаємо вимоги до платіжного сервісу

На які моменти ми орієнтувалися, обираючи платіжний сервіс?
Компанія повинна надавати кілька варіантів легкої і зручної інтеграції (в тому числі без залучення розробників), такі як: платіжна кнопка, інвойсінг, API, плагіни для CMS сайтів. Адже, в залежності від розміру і спеціалізації, потреби бізнесу відрізняються.
Сервіс повинен забезпечувати прийом платежів за картками найпопулярніших платіжних систем, таких як Mastercard і Visa, а також за допомогою Apple Pay, Google Pay.
Прозора тарифна сітка, ніяких прихованих і додаткових платежів.
Висока конверсія платежів - всі оплати повинні проходити, а не затримуватися на кілька днів. Це забезпечується в тому числі підключенням до декількох банків-партнерів.
Повноцінний особистий кабінет, щоб в одному місці можна було налаштувати аналітику, переглянути платежі в системі, отримати зворотній зв'язок.
У сервіса повинна бути хороша технічна онлайн-підтримка. В ідеалі - персональний менеджер, який допомагає в процесі підключення.
Розглянувши більше десяти рішень на українському ринку, ми зупинилася на платіжному сервісі від Fondy, який відповідає всім цим вимогам.

КРОК 3: Вивчаємо, які існують вимоги міжнародних регуляторів до сайту для підключення онлайн-платежів. Перевіряємо свій сайт на відповідність цим вимогам

Перевірте, чи відповідає ваш сайт вимогам міжнародних платіжних систем і торгових стандартів. Це дуже важливо для початку співпраці з будь-яким сервісом по прийому онлайн-платежів.
Загальні вимоги: сайт працює, всі його сторінки відображаються правильно; перелік товарів і послуг відповідає заявленому в описі компанії; у всіх продуктів і сервісів прописані докладний опис та характеристики; сертифікати і ліцензії (за наявності) розміщені на сайті.
1.
На сайті повинні бути розміщені і доступні користувачам: політика конфіденційності і захисту персональних даних клієнтів, умови доставки товарів і надання послуг. Також слід вказати умови повернення грошей.
2.
Додайте на сайт інформацію про валюти та доступні методи оплати, а також розмістіть на головній сторінці сайту логотипи тих платіжних систем, за допомогою яких можна здійснити оплату (Visa, Mastercard, Простір і т. д.).
3.
Вкажіть на сайті інформацію про компанію: юридична назва, юридична та фактична адреса, реєстраційний номер, email, контактний номер телефону.
4.

КРОК 4: Реєструємось на сайті платіжної платформи і створюємо мерчант-акаунт

Щоб підключити платіжний сервіс від Fondy на свій сайт, перш за все необхідно налаштувати мерчант-акаунт. Це займе не більше 15 хвилин вашого часу. Як це зробити?
Перейдіть в особистий кабінет Fondy.
Увійдіть за допомогою email або Google, Facebook, Linkedin. Перейдіть по посиланню, відправленому вам на електронну пошту, щоб підтвердити реєстрацію.
реєстрація мерчант акаунта
Далі необхідно внести інформацію про ваше підприємство: країну, тип аккаунта (ФОП, юридична особа або індивідуальний аккаунт (фізична особа)), сайт компанії і номер телефону. Найкраще реєструватися як ФОП або юрособа.
налаштування мерчант аккаунта
Внесіть основну фінансову інформацію: юридична назва компанії, IBAN, ЄДРПОУ. Що стосується мінімальної суми відшкодування, зазначеної тут же, то вона є попередньою і може бути знижена або збільшена за вашим запитом.
Примітка: якщо у компанії поки немає свого сайту або зовсім не планується, можна додати посилання на акаунт в соціальних мережах.
Необхідні документи: при наявності - ліцензії, дозволи, свідоцтва (актуально, наприклад, для торговців лікарськими препаратами); виписка з Єдиного державного реєстру (свідоцтво про державну реєстрацію ФОП); копія паспорта ФОП (1-2 сторінки і актуальна прописка); довідка з банку про відкриття поточного рахунку; копія ІПН ФОП (ідентифікаційний номер).
документи для активації мерчанта
Далі потрібно завантажити скан-копії документів, виходячи з того, який тип акаунта ви вибрали.
Готово! Далі модератор перевіряє вашого мерчанта, і протягом робочого дня з вами зв'яжеться менеджер для підписання договору. А поки ви можете приступити до інтеграції на сайт, використовуючи тестові дані.

КРОК 5: Вибираємо спосіб підключення сервісу на свій сайт

Залежно від типу вашого бізнесу, Fondy пропонує різні рішення з прийому онлайн-платежів. Розглянемо докладніше, чим вони відрізняються і як вибрати той чи інший інструмент для свого бізнесу.

5.1. Яке рішення вибрати, якщо у мене ще немає сайту, а всі продажі здійснюються через соціальні мережі

Вам підійде простий і зрозумілий інструмент прийому платежів - виставлення рахунків або онлайн-інвойсінг. Як налаштувати інвойсінг всього за декілька хвилин в особистому акаунті мерчанта? В меню «Інвойси» вибираємо «Створити інвойс», вказуємо суму, електронну пошту одержувача (або декількох одержувачів). Рахунок можна відправити клієнту через email, sms або будь-який месенджер.
як підключити платіжну систему до сайту
додати інвойс онлайн
Клієнт переходить за посиланням і сплачує інвойс, а гроші зараховуються на ваш рахунок.
інвойс

5.2. Як налаштувати систему прийому платежів, якщо у мене простий сайт на конструкторі і мінімальний бюджет

Для бізнесу, що тільки нещодавно почав працювати, фрілансерів і компаній з обмеженим штатом (наприклад, немає веб-розробника) Fondy пропонує платіжну кнопку. Її можна адаптувати під свій сайт, а потім вставити в потрібному місці на сайті. Натиснувши на платіжну кнопку, клієнт автоматично переходить на сторінку онлайн оплати.
Створити і налаштувати платіжну кнопку можна у своєму мерчант-акаунті. Для цього в меню «Платіжні кнопки» вибираємо «Конструктор кнопок». Тут можна вказати такі параметри, як: одноразовий або регулярний платіж, суму, можна додати додаткові поля (наприклад, вимога ввести email перед оплатою).
платіжна кнопка
Далі натискаємо «Генерувати» і отримуємо можливість змінити зовнішній вигляд платіжної кнопки в залежності від стилістики сайту або переваг підприємця.
налаштування платіжної кнопки
як зробити на сайті платіжну кнопку
Кнопка готова до використання. Вихідний код, який ви отримуєте, необхідно вставити в будь-яке місце на вашому сайті. Коли клієнт натискає на кнопку, він відразу потрапляє на сторінку оплати Fondy:
прийом платежів на сайті

5.3. Яке рішення обрати, якщо у мене сайт на одній із CMS-систем

Найчастіше інтернет-магазини створюють за допомогою систем управління контентом (CMS) - це займає менше часу. Додати всі необхідні зміни в цьому випадку можна легко і швидко. Також CMS-системи дозволяють отримати швидкий доступ до підтримки. З огляду на це, компанія Fondy надає модулі оплати для більш ніж 30 популярних CMS (Magento, Opencart, Wordpress, Simpla, Бітрікс та ін.). Вам необхідно вибрати свою CMS, скачати платіжний модуль і, слідуючи інструкції, встановити його. В результаті торговець отримує брендовану форму оплати на сайті.
підключити модуль оплати cms

5.4. Як вчинити, якщо у мене складний продукт і є команда розробників

У цьому випадку вам підійде інтеграція по API. З її допомогою розробники можуть зробити кастомне платіжне рішення під ваш проект. API передбачає виконання платіжних операцій, формування звітів та моніторинг платежів на стороні сервера або програми торговця. Повний опис схеми API Fondy є на сайті компанії.
налаштування прийому платежів через api

КРОК 6: Вибираємо тариф

Комісія і тарифи залежать від вашого обороту в місяць, а також від виду діяльності вашої компанії. Базові тарифи:
Чим більше оборот вашої компанії, тим вища ймовірність домовитися про індивідуальну ставку.
Примітка: оплата комісії може покладатись на клієнта. Але краще всього закласти її в ціну товара.
Оборот
складає 200 000 грн/міс
від 200 000 до 500 000 грн/міс
2,5%
2,7%
понад 500 000 грн/міс
ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ТАРИФ
Оборот
Оборот

КРОК 7: Приймаємо платежі і відстежуємо всі операції в мерчант-порталі

От і все! Ми налаштували прийом платежів на своєму сайті. Тепер всі вхідні оплати можна відстежувати в зручному інтерфейсі.
Якщо ви теж хочете підключити онлайн-платежі на сайті, слідуючи нашому прикладу, реєструйтесь за посиланням нижче. Підключаючись до Fondy, компанія отримує надійного платіжного партнера, а її клієнти - можливість оплачувати покупки за допомогою звичних методів оплати.
аналітика платежів
© 2011 - 2020 PaySpaceMagazine «доступно о платежах».
Все права защищены.
Вам нужен яркий и эффективный проект?
Вы можете заказать статью разного формата в рамках собственного спецпроекта.
Подпишись: