close-btn

Рада прийняла нові норми щодо відпусток працівникам та демобілізованим — деталі

Верховна Рада нещодавно прийняла за основу законопроєкт № 8313 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань»

Work, vacation

Work, vacation Фото: unsplash.com

Цей законопроєкт передбачає внесення змін до КЗпП, Закону про відпустки та ряду інших законів. Зокрема, заплановані наступні кроки:

  1. Збільшення тривалості відпусток без збереження зарплати за сімейними обставинами та з інших причин (з 15 до 30 календарних днів на рік).
  2. Забезпечення демобілізованих військовослужбовців відпочинком, тривалістю 60 робочих днів (передбачена виплата двомісячної зарплати протягом мобілізаційного періоду).
  3. У разі призову працівника до лав Збройних сил України під час мобілізації йому мають виплатити компенсацію за кожен день невикористаної ним щорічної відпустки.
  4. Зміна правил щодо дроблення щорічної відпустки. Її можна буде поділити на частини будь-якої тривалості, при цьому, її безперервна частина має (як і раніше), перевищувати 14 календарних днів. Також поділ щорічної відпустки повинен бути відображений у графіку, узгодженому з профспілками.
  5. Встановлення додаткових умов щодо надання відпустки при народженні дитини. Така відпустка надаватиметься у термін не пізніше трьох місяців з дня народження немовляти. Батько, який не перебуває у шлюбі з матір’ю, може отримати відпустку лише після отримання відповідного рішення суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, коли податкова отримає доступ до рахунків українців за кордоном

Деякі зміни також передбачені щодо відпусток, які надаються для підготовки спортсменів до участі в змаганнях.

Якщо буде прийнятий цей Закон, він набере чинності з дня, наступного за днем його публікації.

Раніше ми писали, що працівників підприємств захистять від зміни власника — парламент схвалив відповідний законопроект №8244. Так, документ зобов’яже працедавців продовжувати дію трудового договору у разі передачі власником бізнесу або його частин іншій особі.

Документ передбачає приведення національного законодавства про працю у відповідність до положень директиви Ради Європейського Союзу, що стосується охорони прав працівників у разі передачі підприємств або бізнесових структур іншому власнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Чому українці платять величезні штрафи, володіючи бізнесом за кордоном — пояснення податкової

Нововведення для ФОП з травня 2023 року: до чого потрібно бути готовим

Зміни у процедурі реєстрації бізнесу з 1 травня: що потрібно знати ФОПам

За матеріалами buh.ligazakon.net.

google news
credit link image
×
Подписывайтесь на нас в Telegram и Viber!