close-btn

Польський BGK надаватиме гарантії за кредитами для інвестпроєктів в Україні

В Польщі працюють над тим, щоб BGK зміг використовувати кошти програми ЄС Ukraine Facility для здешевлення інвестиційних кредитів на відбудову України

Польський BGK надаватиме гарантії за кредитами для інвестпроєктів в Україні

Фото: freepik.com

Державний банк розвитку Польщі BGK (Bank Gospodarstwa Krajowego) розпочне надавати гарантії за кредитами для інвестиційних проєктів в Україні в рамках програми ЄС Ukraine Falicity.

Попередньо, це станеться у третьому кварталі 2024 року, повідомив голова правління Польського агентства інвестицій і торгівлі (PAIH) Анджей Диха на конференції з питань українсько-польського співробітництва у сфері медицини, фармацевтики та протезування.

Інвестиційна частина програми Ukraine Facility почне реалізовуватись ближче до кінця року. Тоді гроші передадуть в авторизовані державні установи в країнах-членах Євросоюзу. В Польщі такою установою є BGK.

Читайте також: В Україні міжнародний брокер буде страхувати воєнні ризики вантажів

Незабаром польська влада планує внести зміни в законодавство, щоб банк міг використовувати кошти з Ukraine Facility для здешевлення інвестиційних кредитів на відбудову України.

«Ми хотіли б, щоб доступ до цих коштів мали як польські, так і українські підприємства», — зазначив голова правління PAIH.

У серпні 2022 року київське представництво РАІН відкрило реєстр польського бізнесу, зацікавленого в інвестиціях в Україну. Наразі він налічує понад 3 тис. польських компаній.

Нагадаємо, у Національному банку України (НБУ) розповіли, як буде працювати повнофункціональна система страхування воєнних ризиків в Україні.

Планується, що повнофункціональна система страхування воєнних ризиків в Україні буде запущена на базі державної агенції із застосуванням потужностей українського ринку, а міжнародні перестраховики будуть запрошені до участі в ній. Планується запуск системи у три кроки.

Також ми писали, що інвесторів досі найбільше цікавлять такі сфери як агро, харчова галузь, ІТ та фарма. Бізнес інвестує у розширення земельного банку, агропереробних потужностей, розвиток агрологістики та енергетичної незалежності, а середня вартість інвестиційних проєктів у 2023-24 роках складає від 3 до 8 млн доларів.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Світовий банк застрахував Львівський індустріальний парк від Dragon Capital

Які компанії пропонують страхування авто від воєнних ризиків — огляд

Світовий банк назвав нову суму для післявоєнної відбудови України

За матеріалами Інтерфакс-Україна

google news