close-btn

Агентство Fitch змінило прогноз щодо України на «Стабільний»

Експерти вважають, що широкомасштабного воєнного конфлікту з РФ вдасться уникнути

verelq.am

Рейтингове агентство змінило прогноз щодо довгострокового рейтингу дефолту емітента («РДЕ») України в іноземній валюті з «Позитивного» на «Стабільний» та підтвердило РДЕ на рівні «B». Перегляд прогнозу відображає низку ключових подій та тенденцій, а також їх значення для економіки.

Зокрема, аналітики Fitch очікують тривалішого періоду напруженості у відносинах з Росією, підвищення ризику військового конфлікту, наявність обмежених умов зовнішнього фінансування, помірний відтік капіталу та скорочення міжнародних резервів України.

Проте прогноз «Стабільний» відображає сценарій, згідно з яким повномасштабного військового конфлікту з РФ все ж таки вдасться уникнути, і що дещо більша доступність МФУ та двостороннього фінансування, а також стійка політична структура України та зміцнення фіскальних та валютних резервів у 2022 році допоможуть пом’якшити наслідки негативних явищ останніх місяців

Поряд із цим в агентстві не виключають і таких факторів, як помірний відтік нерезидентів в авуари державного боргу з внутрішнього приватного сектору, що може послабити статки міжнародних резервів НБУ, які у 2022 році скоротяться приблизно на $6 млрд — до $25 млрд. Також Fitch прогнозує, що дефіцит рахунку поточних операцій збільшиться у 2022 р. на 1,6 п.п. — до 2,6% ВВП, а у 2023 р. — до 3,4% через погіршення умов зовнішньої торгівлі.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Стало відомо, за що українці заборгували найбільше грошей. В період 2021 року кількість боргів значно збільшилася в Єдиному реєстрі боржників.Так, наприкінці минулого року кількість боржників зросла на 1,5 млн, а загальна кількість збільшилася на 29%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ розповів, яку банкноту українці найбільше використовують для зберігання готівки

За матеріалами сайту fitchratings.com

google news