close-btn

Хто такі маркетмейкери і яка їхня роль у криптовалютній торгівлі

У цій статті ми спробуємо розібратися в тому, хто такі маркетмейкери на біржі, у чому полягають їхня діяльність, функції та цілі

Хто такі маркетмейкери і яка їхня роль у криптовалютній торгівлі

Фото: motionarray.com

Маркетмейкери відіграють ключову роль у підтримці ліквідності на фінансових ринках, роблячи їх привабливими для торгівлі. Їхня основна функція ─ забезпечити наявність значного попиту та пропозиції на певний актив і високий рівень торговельної активності.

Це гарантує швидке виконання ордерів, що є відмінною рисою сприятливої ринкової кон’юнктури та зниження ризику. Маркетмейкери встановлюють ціни пропозиції та ціни попиту на торгові пари, а також можуть виступати як покупець або продавець в угоді, коли немає відповідного контрагента.

Роль маркетмейкерів у забезпеченні ліквідності

Маркетмейкерами найчастіше є великі фінансові організації, здатні забезпечити необхідні обсяги торгів, але іноді цю роль можуть виконувати й індивідуальні трейдери. Однак вимоги до них дуже суворі, і зазвичай їм можуть відповідати тільки спеціалізовані установи, що пропонують маркетмейкінг як основну послугу. Криптотрейдерам важливо переконатися, що біржа і маркетмейкер ─ це дві різні організації, щоб уникнути конфлікту інтересів.

На відміну від централізованих криптобірж (CEX), децентралізовані платформи (DEX) застосовують автоматизований маркетмейкінг (AMM). Ці децентралізовані протоколи використовують смарт-контракти для автоматичного забезпечення ліквідності торгових пар без необхідності використання традиційних книг ордерів.

Бот для маркетмейкінгу криптовалют також може виступати посередником між покупцями й продавцями, ефективно керуючи ордерами та забезпечуючи ліквідність активів. Оперуючи на основі алгоритмів, боти враховують динаміку попиту та пропозиції, ринкові тенденції та обсяг книги замовлень, надаючи користувачеві ефективний інструмент для автоматизації маркетмейкінгу на криптовалютних ринках.

Читайте також: Автоматизоване криптоінвестування: докладний посібник

Основні функції маркетмейкерів

Маркетмейкери відіграють найважливішу роль у підвищенні загальної ефективності торгів на біржі. Постійно надаючи ціни пропозиції та ціни попиту, вони забезпечують високий рівень ліквідності в книгах ордерів, що необхідно для безперешкодного проведення угод. Забезпечуючи високий рівень торгової активності, маркетмейкери роблять біржу привабливим майданчиком для трейдерів, тим самим збільшуючи клієнтську базу біржі та обсяг торгів.

Маркетмейкери також сприяють стабільності криптовалютних ринків, забезпечуючи сталість цін. Вони допомагають підтримувати відносно вузький бід-аск ─ ключовий показник високої ліквідності та активного торгового середовища.

Bid-Ask спред являє собою різницю між найвищою ціною, яку готовий заплатити покупець (заявка), і найнижчою ціною, яку готовий прийняти продавець (запит). Маркетмейкери прагнуть мінімізувати цей спред, роблячи транзакції економічно ефективнішими для трейдерів.

Це захищає трейдерів від можливих маніпуляцій на ринку. Крім того, забезпечуючи ліквідність активів із традиційно низькою ліквідністю, маркетмейкери дають їм змогу торгуватися частіше, тим самим підвищуючи їхню видимість на ринку і привабливість для інвесторів.

Як заробляють маркетмейкери

Маркетмейкери в основному отримують дохід, фіксуючи спред. Він являє собою різницю між ціною попиту, за якою трейдери готові продати актив, і трохи нижчою фактичною ціною, або ринковою ціною. І навпаки, трейдери, які бажають купити актив, платять за ціною попиту, яка трохи вища за ринкову.

Крім того, маркетмейкери зазвичай стягують з криптовалютних бірж загальну плату за свої послуги. Розмір цієї комісії може варіюватися і часто визначається різними факторами, такими як політика біржі та обсяг торгової активності.

Висновок

Маркетмейкінг виходить далеко за рамки простого інструменту для поліпшення торговельної діяльності. Це фундаментальний елемент, що забезпечує не тільки ліквідність і стабільність фінансових ринків, а й формує здорову екосистему, де зустрічаються покупці та продавці.

Роль маркетмейкерів як посередників відображається у зменшенні ризиків і створенні прозорого та безпечного процесу торгівлі. Їхня важливість проявляється не лише в запобіганні значній волатильності, а й у забезпеченні балансу між попитом і пропозицією.

Вам може бути це цікаво:

google news
credit link image
×
Подписывайтесь на нас в Telegram и Viber!