close-btn

Генеральний прокурор Огайо подає до суду на Meta Platforms Inc., раніше відомої як Facebook

Позов, поданий від імені інвесторів та Пенсійної системи державних службовців штату Огайо, спрямований на стягнення з Meta понад 100 мільярдів доларів

https://www.wsj.com/

Генеральний прокурор штату Огайо подав до суду на Meta Inc. від імені інвесторів компанії та, зокрема, Пенсійної системи штату, за введення інвесторів в оману щодо впливу продуктів компанії на неповнолітніх.

У позові міститься вимога про відшкодування збитків на суму понад 100 мільярдів доларів та вимогу від Meta внесення суттєвих змін у свою діяльність, щоб знову не вводити інвесторів в оману, йдеться у заяві генерального прокурора Огайо Дейва Йоста.

«Цей позов необґрунтований, і ми енергійно захищатимемося», — заявив Джо Осборн, представник Meta.

У позові стверджується, що в період з 29 квітня по 21 жовтня 2021 року Facebook та її керівники порушили федеральний закон про цінні папери, навмисно вводячи громадськість в оману щодо негативного впливу своїх продуктів на неповнолітніх у спробі збільшити вартість своїх акцій та обдурити акціонерів.

«Facebook заявляє, що дбає про наших дітей і відсіває онлайн-тролів, але насправді створює розкол у суспільстві заради прибутку», — заявляє пан Йост.

«Правда почала з’ясовуватись 13 вересня 2021 року, коли видання The Wall Street Journal опублікувало першу із серії статей під назвою «Файли Facebook», — йдеться у позові з посиланням на репортаж видання.

Серія файлів Facebook показала, що компанія знала, яку шкоду Instagram завдає деяким дівчатам-підліткам.

Низка викриттів призвела до того, що акції Facebook впали на $54,08 за штуку, а Пенсійна система державних службовців штату Огайо та інші інвестори Facebook втратили понад 100 мільярдів доларів.

У травні пан Йост та генеральні прокурори з 43 інших штатів закликали тодішню Facebook відмовитися від свого плану зі створення програми Instagram для дітей віком до 13 років, пославшись на проблеми поведінки та питання конфіденційності.

У вересні на тлі політичного тиску обох партій Facebook заявила, що призупиняє проект. Подія сталася трохи менш як за два тижні після публікації в ЗМІ історії про те, як Instagram шкодить деяким дівчаткам-підліткам.

Meta, звичайно, називає позов безпідставним і захищатиметься від нього в суді, але це лише перші ластівки. Пенсійні фонди з великим бажанням вкладають гроші в high-tech акції і прокурор будь-якого округу чи штату в США легко відшукає таких «постраждалих» буквально під рукою.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Декілька розробників додатків розповіли виданню Forbes інформацію про те, що Apple таємно скуповує рекламу Google для дорогих програм, щоб отримати частину від доходів розробників. За їхніми словами, Apple розміщує рекламу без згоди власників програми, і Google не видалятиме її.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ecommerce.Кращі 2021: всеукраїнська премія в ecommerce від Prom.ua

За метеріалами сайту  www.wsj.com

google news