close-btn

POS-термінал VS мобільний термінал на прикладі рішення Fondy

Дешевше, зручніше, технологічніше, простіше. Мобільні платіжні термінали — це сучасна альтернатива обмеженому в функціоналі та дорогому в обслуговуванні касовому обладнанню. Як перетворити звичайний мобільний телефон на ePOS-термінал для безконтактного приймання платежів розкажуть фахівці Fondy на прикладі власної розробки Fondy Terminal

POS-термінал VS мобільний термінал на прикладі рішення Fondy

POS-термінал VS мобільний термінал на прикладі рішення Fondy. Фото: Fondy

Мобільні термінали вже не тільки перевершують старі POS-термінали, але й встановлюють нові стандарти в зручності для покупців і бізнесу, доступності та ефективності платежів.

Мобільні термінали відкривають нові можливості для бізнесу, завдяки їх мобільності та автономності вони стають незамінними помічниками для роботи різних торгових операцій, від кафе та ресторанів до торговців на ярмарках, у магазинах та курʼєрів для отримання оплати.

Фахівці платіжного сервісу Fondy на прикладі власної розробки Fondy Terminal розкажуть про всі переваги мобільного терміналу та як за допомогою смартфону з NFC можна отримати безперебійний процесинг та коректну фіскалізацію при роботі з оплатами за товари чи послуги, зокрема, банківськими картками в торгових точках і наданні офлайн-послуг покупцям.

Переваги мобільних терміналів над POS-терміналами

Fondy Terminal, створений в партнерстві з Visa, працює на основі технології Tap to Phone. Ця технологія дозволяє звичайному мобільному телефону з NFC модулем та операційною системою Android версії 8.0 і вище перетворитися на електронний точку продажу (ePOS-термінал), придатну для безконтактного приймання платежів за допомогою банківських карток та електронних гаманців.

Мобільний термінал працює зі смартфона. все, що бізнесу потрібно, це мобільний інтернет або Wi-Fi. Ви можете під’єднати його через Starlink за лічені хвилини. Ви зможете приймати платежі з карток, незалежно від вашого смартфона. Водночас, телефони працюють з різними поколіннями звʼязку, а POS-термінали лише із 2G. Такий досвід був під час тогорічни[ локдаунів.

На користувачів Fondy Terminal чекає просте підключення на всіх етапах без паперової бюрократії, встановлення POS-терміналів та іншого обладнання. Не потрібно очікувати замовлення, доставлення та налаштування в торгову точку чи магазин, що зазвичай виконуються банками. У деяких банках іноді очікування триває до 2-х місяців. У нас — 2 дні. Після проходження процесу реєстрації та активації у кабінеті Fondy, бізнесу потрібно лише завантажити на смартфон застосунок «Fondy Terminal» і почати приймати платежі з карт чи е-гаманців.

Також немає жодних прихованих умов, рахунків, витрат на оренду чи купівлю, обслуговування та ремонт касового обладнання, як із POS-терміналами, акцентують фахівці платіжної системи.

«Щодо безпеки, в мобільних терміналах так само як і в класичних POS-терміналах, застосовуються сучасні методи шифрування та останні технології безпеки, які вимагаються для всіх фінансових інструментів згідно з міжнародними стандартами. Шляхом економії коштів, варто зазначити, що ви не сплачуєте ні місячну оренду, ні ціну придбання термінала. Тут застосовується лише комісія за кожну оплату, яка становить 1,5% (актуальний тариф). Також важливою для клієнтів перевагою є можливість приймати платежі за товари з іноземних карт. Такі операції будуть автоматично конвертовані з рахунку валютної картки у гривню та зараховані на рахунок підприємця», — розповідає СМО Fondy Дмитро Беш.

Такий мобільний термінал є набагато простішим у використанні за POS-термінали. Адже розробники заклали інтуїтивний користувацький досвід та зрозумілий кожному клієнту інтерфейс. Це зменшує необхідність у додатковій підготовці персоналу до роботи та спрощує процес приймання платежів від покупців.

Адже розробники заклали інтуїтивний користувацький досвід

Адже розробники заклали інтуїтивний користувацький досвід. Фото:Fondy

Безпека та продуктивність

«Нашу продуктивність, ми тримаємо на високому рівні — 99,9%. Сервіс приймання платежів доступний 24/7/365, за останні роки ми не мали випадків «лагів», чи проблем з доступністю, або DDoS-атаки, як це буває з банківськими сервісами. Ми гарантуємо клієнтам, що наш продукт є високотехнологічним, і розробляється нашою власною командою розробників, без залучення зовнішніх постачальників послуг. Компанія вкладає значні інвестиції у підтримку продуктивності та стабільності роботи застосунку у мобільному телефоні. Якщо касир отримує підтвердження в інтерфейсі застосунку це означає, що платіж з карти клієнта успішно здійснений», — акцентує Беш.

Як загалом працює мобільний термінал. На прикладі розробки Fondy

Спочатку потрібно зареєструватися та підписати контракт з Fondy, потім завантажити мобільний застосунок, встановити його. Це можна зробити досить швидко, протягом одного-двох днів. Все, що потрібно для цього – зареєструватися та вказати IBAN, куди будуть надходити кошти, а також додати установчі документи. Компанія співпрацює лише з таким бізнесом, як ФОП, ТОВ, БФ та ГО. Підписати документи можна через ЄЦП для ФОП прямо у кабінеті, або паперовому вигляді. Після активації клієнта повідомляють, що він готовий починати приймати платежі.

Як це зробити покроково:

 • Зареєструватись;
 • Створіть мерчант та оберіть тип бізнесу Офлайн (або офлайн та онлайн, якщо плануєте приймати і онлайн платежі);
 • Додайте фінансові реквізити;
 • Завантажте документи;
 • Підпишіть за допомогою ЕЦП;
 • Після активації встановіть застосунок на телефон чи планшет, авторизуйтесь з вашим емейл та паролем, які ви створили у вебкабінеті.

Після цього ви відчуєте переваги над POS-терміналом, адже вам вже не знадобляться окремі пристрої для приймання платежів за товари і послуги, лише ваш мобільний телефон / планшет на базі операційної системи Android з NFC чіпом. Застосунок Fondy Terminal дуже простий у використанні — всього за два кліки можна створити платіж. Для зручності, розробники додали на головний екран смартфона «швидкі суми» — це 5 найпопулярніших сум платежів за останній період. Торговці часто виставляють оплату покупцям на 50, 100 або 150 гривень, тому ці суми за товари будуть підсвічуватись кожен раз, і вам не потрібно буде вводити їх вручну. Просто одним кліком вибираєте потрібну суму, і другим кліком створюєте платіж. Після цього підносите карту, оплата здійснюється, і все готово!

СМО Fondy розповів про важливу перевагу для бізнесу: «Фактично, при використанні Fondy ви маєте можливість в одному місці, в одній системі, повністю працювати з онлайн та офлайн оплатами. Всі платежі за товари можна фіскалізувати як з онлайн, так і з офлайн точок. Виплати доступні на рахунки юросіб та ФОП, відкриті у будь-якому банку України. На відміну від схожих мобільних терміналів у інших компаній, особливо від банків, у них є обмеження, що виплати можливі лише на розрахункові рахунки, які прямо пов’язані з їхнім банком. У нас немає такого обмеження.»

Все що треба бізнесу — в одному застосунку

Все що треба бізнесу — в одному застосунку. Фото: Fondy

Все що треба бізнесу — в одному застосунку. Та коректна фіскалізація платежів

Разом з терміналом клієнт отримує доступ до приймання платежів, включаючи офлайн та інтернет еквайринг, який у майбутньому може бути підключений, якщо буде це потрібно.

Якщо клієнт самостійно фіскалізує платежі (вручну чи автоматично) в іншому сервісі — то фіскалізація від Фонді не є обовʼязковою і він може продовжувати використовувати сервіс на точці. Проте, якщо вибрати підключення фіскалізації від Fondy, то фіскалізація буде 100% безкоштовна.

Якщо клієнт активував фіскалізацію платежів у вебкабінеті, всі транзакції, які проходять через мобільний термінал, автоматично відправляються на фіскалізацію до податкової служби компанією Fondy. Клієнт завантажити сертифікати будь-якого АЦСК та привʼязати до акаунту Fondy, зберігаючи налаштування один раз. Fondy автоматично витягує Z — звіт від податкової служби, і він відображається у кабінеті, де клієнт завжди може переглянути та порівняти дані, що надійшли від Fondy, з тими, які відображені у податковому звіті, щоб переконатися в їхній відповідності. Це набагато простіше ніж у POS системі.

«Крім того, Fondy надсилає сповіщення на пошту торговця у випадку, якщо якийсь платіж не вдалося фіскалізувати, наприклад, через закінчення строку дії сертифіката. Ми автоматично намагаємось фіскалізувати всі нефіскалізовані платежі за минулий торговий день, тож клієнту не потрібно нічого робити. У нас є корисне нагадування про закінчення строку придатності, що надсилається декілька разів завчасно до настання цього строку, аби у клієнта був час їх перевипустити. Це допомагає клієнтам забезпечити безперебійну фіскалізацію, щоб вони не переживали про те, чи отримає податкова служба коректно дані про їх транзакції», — каже керівниця відділу продуктів Fondy Олена Агафонова.

У мобільному застосунку на смартфоні для клієнта є можливість створювати каталог товарів та послуг під час створення платежу та додавати необмежену кількість одиниць. Fondy контролює, щоб платежі відправлялись на фіскалізацію відповідно вимог законодавства, і саме тому при ввімкненій фіскалізації у Терміналі неможливо створити платіж без опису товару, що завжди має бути у фіскальному чеку, як того вимагає податкова, оскільки в іншому випадку можуть бути нараховані штрафи. Саме тому через Fondy фіскалізація завжди буде працювати згідно умовами податковою і вам нема за що хвилюватись

«Якщо включена фіскалізація, обов’язковим пунктом оплати є вибір товару чи послуги з каталогу, що є у додатку назву та суму товару. За бажанням можна додати опис товару та артикул. Інформація про товар дублюється у чеку та відображається у вебкабінеті у звітах. Таким чином, ми також контролюємо цей процес на нашій стороні», — деталізує Олена Агафонова.

Окрім НФС технології у застосунку передбачено можливість бізнесу створювати платіжний QR код, який може служити альтернативою НФС оплаті, якщо у покупця є проблеми з НФС чіпом чи не читається банківська картка. Це особливо зручно, коли у мобільному телефоні клієнта відсутній чип для безконтактної оплати, покупець не має при собі банківської картки або картка є застарілою. Крім того, для надсилання платіжних посилань в месенджери та на електронну пошту, ви можете згенерувати спеціальне посилання на оплату. Також можна додатково надіслати чек про оплату товару покупцеві на електронну пошту або відкрити рахунок на мобільному телефоні у вигляді QR-коду одразу на точці.

Перейшовши із POS-терміналу на мобільний, користувачам варто знати, що фіскальні чеки автоматично зберігаються в деталях кожного платежу, відповідно до законодавства. Це означає, що із терміналом від Fondy ви завжди можете повернутися до рахунку у разі потреби. Якщо покупець забув чек про оплату, його можна знайти в історії платежів. Просто відправте йому чек на електронну пошту або покажіть QR-код. Платник може на точці чи у магазині просканувати цей QR-код і отримати посилання на чек, який вже оформлений згідно з вимогами законодавства та перевірити списання із картки покупця.

Серед переваг над POS-терміналами, у застосунку також є можливість авторизації за допомогою біометрії, що дуже зручно, якщо на мобільному телефоні вона доступна. Спочатку потрібно ввести пароль, а потім налаштувати швидкий пін-код доступу. Якщо є підтримка біометрії, можна включити цю функцію і входити в застосунок за допомогою FaceID або відбитка пальця. Це також дуже зручно, оскільки потрібно лише взяти смартфон, подивитися на нього, і за два кліки уже прийнято платіж.

Для кого розроблені мобільні термінали та скільки клієнтів вже скористалися Fondy Terminal

 • Наземні торгові точки;
 • HoReCa (готелі, ресторани, кафе);
 • Сфера послуг (салони краси, барбершопи, СТО тощо);
 • Виїзний сервіс;
 • Служби доставлення;
 • Транспортні послуг;
 • Курʼєри;
 • Таксисти;
 • Ярмарки, ринки, магазини.

Загалом на Fondy Terminal під’єднати понад 1000 підприємців. Активно використовують 570+ торговців. Щодня ця цифра зростає. І бізнес переходить із POS-терміналів на Fondy Terminal.

Загалом на Fondy Terminal під'єднати понад 1000 підприємців.

Загалом на Fondy Terminal під’єднати понад 1000 підприємців. Фото: Fondy

Просте додавання нових точок торгових і касирів

Окрім активації мерчанта, можна додати нових торговців до цього ж магазину. Це можна зробити дуже швидко через заявку протягом 1-го дня, для цієї операції потрібен лише емейл нового співробітника. У Fondy Terminal ексклюзивно передбачено, що можна додати до одного мерчанта багато користувачів на точці. Для треба просто написати на підтримку, і вони активують другий термінал і прийматимуть оплату. Тобто, не потрібно проходити знову весь процес активації.

«У нас є можливість додавати нових касирів на точці через API. Компанії реєструють всіх касирів через API, інтегруючи їх у свою адміністративну систему. Це дозволяє прискорити та автоматизувати процес від моменту, коли торговець може приймати платежі, і знизити час підключення нового співробітника магазину у застосунок до менше секунди. Це зручно, оскільки в API є можливість обмежити права користувачів, наприклад, якщо власник магазину хоче, щоб працівники не мали доступу до аналітики або можливості робити повернення коштів за товари у мобільному застосунку. Для отримання документації та підключення API, зверніться на support@fondy.eu», — резюмує Агафонова.

google news