close-btn

Уряд планує підвищити податки та військовий збір

Кабінет Міністрів України розробляє законопроєкт, що передбачає підвищення податків

Уряд планує підвищити податки та військовий збір

Уряд планує підвищити податки та військовий збір Фото: freepik.com

Зміни торкнуться податку на додану вартість (ПДВ) та військового збору, який планують не лише підвищити, а й впровадити для фізичних осіб-підприємців (ФОП), що працюють за спрощеною системою оподаткування

Про це Forbes повідомили четверо депутатів з фінансово-економічного блоку Ради та високопосадовець у Кабміні.

Заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк підтвердив підготовку такого документа, але зазначив, що не ознайомлений з його деталями.

Двоє депутатів з бюджетного та фінансового комітетів також повідомили, що планується впровадження військового збору для ФОПів.

Головною причиною розгляду можливості підвищення податків є зростання військових потреб. На додаткову мобілізація потрібно 300 млрд грн, навіть без мобілізації потрібно 400 млрд грн на закупівлю та ремонт військової техніки.

Железняк же, в свою чергу, вважає, що збільшувати податки треба буде і наступного року, особливо враховуючи можливе зменшення міжнародної допомоги.

Цікаве по темі: Які сектори економіки сплатили найбільше податків з початку року — ДПС

На скільки підвищать податки

Підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% може принести бюджету додатково 90–100 млрд грн на рік.

Підвищення ставки ПДВ на 1 відсотковий пункт дає близько 40 млрд грн додаткових річних доходів. При збільшенні ПДВ на 2 або 3 відсоткові пункти доходи можуть зрости на 70–80 млрд грн та 100–120 млрд грн відповідно.

Уряд планує підвищити податки та військовий збір

Проте підвищення ставки ПДВ може пригнічувати споживання, тому надходження можуть бути меншими. Крім того це може збільшити мотивацію до ухилення від оподаткування.

Максимальна сума надходжень може становити близько 200 млрд грн або 2,5–2,7% ВВП без урахування військового збору для ФОП.

Якщо ж запровадити 5% військового збору на доходи ФОП III групи, їхнє податкове навантаження збільшиться одразу вдвічі.

Відповідний законопроєкт може потрапити до Ради наприкінці червня – початку липня. Нові ставки податків можуть запрацювати у вересні, вважає один з депутатів.

«У кращому випадку законопроєкт внесуть у червні, далі два читання та підпис президента — чинності набуде не раніше серпня», — пояснив він.

Деякі депутати зазначають, що підвищення податків неминуче. Інша опція — друк гривні, але це вважається крайнім і дуже небажаним заходом.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Скільки податків державні банки України сплатили у бюджет — огляд

СБУ виявила уразливості в ПРРО, що загрожують сплаті податків — Forbes

Які українські компанії заробили найбільше з початку року — YouControl

google news