close-btn
Мы в соцсетях:

Через війну у 70% українців дохід буде нижчим за прожитковий мінімум — Світовий банк

Експерти прогнозують зниження ВВП до кінця року на 45%

Фото: depositphotos.com

Світовий банк знову опублікував невтішний прогноз. Так, протягом 2022 року кількість жителів України, дохід яких скоротився через війну нижче за прожитковий мінімум, може досягти 70%. Крім того, валовий внутрішній продукт країни до кінця поточного року знизиться приблизно на 45% порівняно з 2021 роком.

Частка населення, що переступило межу бідності, становитиме за підсумками року 19,8%. У 2021 році цей показник становив 1,8%. Для країн із порівнянними доходами поріг бідності становить $5,5 на день на особу. У Світовому банку очікують, що цей показник 2023 року становитиме 18,5%, а 2024 — 17,1%. Загалом аналітики банку вважають, що «бідність та соціальні наслідки війни будуть величезними».

При цьому відновлення ВВП та ділової активності не буде швидким. Раніше у СБ уже повідомляли, що через втрату доступу до портів на Чорному морі експорт зерна зменшився на 90%, а загальний рівень експорту всіх українських товарів скоротився на 50%. Економічні збитки регіону перевищать втрати у Східній Європі та Центральній Азії від пандемії.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Міністерство фінансів з початку повномасштабного нападу Росії на Україну залучило до державного бюджету близько 30,3 млрд грн, $12 млн та 143,4 млн євро за результатами 14 аукціонів із продажу військових облігацій. Про це свідчать дані депозитарію Національного банку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києві відновлює роботу бізнес: які заклади вже відкриті

За матеріалами сайту unian.net

Хочу получать:

ТОП новости, билеты на мероприятия, бесплатно!