close-btn

Tesla відкликала заявку на держфінансування німецького акумуляторного заводу

Tesla відкликала заявку на державне фінансування свого запланованого заводу з виробництва акумуляторів поблизу Берліна

https://www.metro.us/

Найвідоміший виробник електромобілів у світі повідомив цю новину у п’ятницю, додавши, що плани будівництва не змінилися.

Європейський союз у січні схвалив план, який включав надання державної допомоги Tesla, BMW та іншим компаніям для підтримки виробництва акумуляторів для електромобілів та допомоги блоку у скороченні імпорту з Китаю, лідера галузі.

Очікувалося, що Tesla отримає $1,28 млрд для свого заводу з виробництва акумуляторів у Грюнхайді, Бранденбург, відповідно до плану. Акумуляторний завод має стати частиною гігафабрики з виробництва електрокарів, яка розрахована на випуск 500 тисяч електромобілів Tesla Model 3 і Tesla Model Y на рік. Якщо проект буде реалізовано, завод стане у виробника єдиним, де виготовлятимуться не лише самі автомобілі, а й батареї для них.

Американський автовиробник не повідомив, чому він відкликав заявку на фінансування. За оцінками міністерства економіки Німеччини, сама компанія інвестує 5 мільярдів євро в акумуляторний завод.

Тим часом будівництво заводу з виробництва автомобілів поруч із заводом з виробництва акумуляторів, який Tesla почала будувати на підставі попередніх дозволів, хоч і очікує остаточного схвалення від уряду регіону, за останні кілька тижнів просунулося далеко вперед.

«Tesla проінформувала Федеральне міністерство економіки та міністерство економіки Бранденбурга… вона відкликає свою заявку IPCEI на державне фінансування заводу з виробництва акумуляторів у Грюнхайді», — заявив представник Tesla, маючи на увазі європейські субсидії, що виділяються на так звані важливі проекти.

Сума, на яку подано заявку Tesla, не розголошується, але на інвестиції на суму понад 100 мільйонів євро зазвичай виділяється 6,8% від їхньої вартості.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

У 2023 році компанія Tesla випустить бюджетний електричний хетчбек. Про це на зустрічі зі співробітниками компанії заявив засновник та гендиректор Tesla Ілон Маск. Офіційно ні назву, ні вартість автомобіля озвучено не було. За чутками, новинка може з’явитися під назвою Model 2 або Model Q, а вартість бюджетної Тесла не перевищить $25 тис.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новина про AppleCar знову зробила техногіганта найдорожчим у світі

За матеріалами сайту metro.us

 

google news