close-btn

НБУ анулював ліцензії шести небанкам: кому саме

Нацбанк України змінив обсяг ліцензій двом небанківським фінансовим установам, а ще шістьом — анулював всі ліцензії та виключив з реєстру

НБУ

НБУ. Фото: bank.gov.ua

Так, на підставі власних заяв було анульовано ліцензії на діяльність фінкомпанії з правом надання коштів та банківських металів у кредит наступним компаніям:

  • ТОВ «СЛУЖБА ТЕРМІНОВОГО КРЕДИТУВАННЯ» (ЄДРПОУ 38415356);
  • ТОВ «ПРОСТІ ЗАЙМИ» (ЄДРПОУ 40858239);
  • ТОВ «СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ» (ЄДРПОУ 43058174);
  • ТОВ «КУЛ КРЕДІТ» (ЄДРПОУ 43708723).

Також НБУ анулював ТОВ «ТАМГА КЕПІТАЛ» (ЄДРПОУ 43073632) ліцензію на діяльність фінкомпанії з правом надання фінпослуги факторингу.

Водночас ТОВ «ФК «КРІСТАЛ» (ЄДРПОУ 40349906) позбавили ліцензії з правом надання таких фінпослуг, як надання коштів та банківських металів у кредит, факторинг та фінансовий лізинг.

Читайте також: Наскільки частіше українці стали брати кредити — НБУ

Всі шість вищезазначених компаній були виключені Нацбанком з Державного реєстру фінустанов у зв’язку з анулюванням ліцензій.

Крім того, регулятор погодив зміни обсягу ліцензій таким компаніям на підставі їхніх власних заяв:

  • ТОВ «ФК «БІЗНЕС ОРБІТА ГРУП» (ЄДРПОУ 40901870) – виключено з ліцензії таку фінансову послугу, як фінансовий лізинг. Надалі компанія матиме право на надання коштів та банківських металів у кредит, а також факторинг;
  • ТОВ «ФК «КІФ» (ЄДРПОУ 42359240) – виключено з ліцензії такі фінансові послуги, як факторинг, фінансовий лізинг. Надалі компанія матиме право на надання коштів та банківських металів у кредит.

Відповідні рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 17 травня.

Нагадаємо, минулого тижня Нацбанк України змінив обсяг ліцензії на діяльність фінансової компанії двом небанківським фінустановам, іншим двом — анулював ліцензії, що дають право на надання фінпослуг, та виключив їх з реєстру.

Також ми писали, що число учасників небанківського фінансового ринку в квітні зменшилася до 1045 (з 1056 — у березні), кількість банків залишилася незмінною і становила 63 учасники. Які зміни відбулися на ринку фінансових послуг у квітні — читайте в нашому матеріалі.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

НБУ радить банкам використовувати ШІ при кредитуванні

НБУ назвав, скільки заробив у 2023 році та як розподілив прибуток

Українці стали купляти більше валюти — дані НБУ

Джерело: НБУ

google news