Національний банк випустив унікальну пам’ятну монету «Український борщ». Монети вже введені в обіг.
Монету «Український борщ» презентували на фестивалі нематеріальної культурної спадщини «Жива культура – Живий світ», який відбувся в Національному музеї народної архітектури та побуту України.
Монети зроблені зі срібла та нейзильберу, в номіналі 5 та 10 гривень, повідомив заступник голови НБУ Олексій Шабан
«Ми вважаємо своїм обов’язком бути дотичними до збереження та примноження української культури та національної спадщини. І ці нові монети стануть ще одним нагадуванням про унікальність нашої країни та її народу», – зазначив Олексій Шабан.
Дизайн монети розробив заслужений художник Микола Кочубей, роботи якого мають виразний український стиль.
На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, ліворуч і праворуч від якого написи півколом: УКРАЇНА, рік карбування монети – 2023. Унизу – логотип Банкнотно-монетного двору НБУ. У центрі зображено господиню під час приготування українського борщу на тлі печі, що символізує неперервність життя народу, тепло, затишок, добробут, родинне щастя, оздоблену орнаментом за трипільським мотивом, який уособлює вікову історію і традицію приготування борщу.
На реверсі монет розміщено стилізовану композицію, що наповнена традиційним українським колоритом та побутом: у центрі зображено тарілку з борщем, що неначе “бурхливе озеро” символізує глибинну українську культуру і традиції, напис – БОРЩ (елемент оздоблення – тамподрук).
Реалізація монет в інтернет-магазині НБУ розпочнеться з 4 жовтня.
Тираж монети з нейзильберу (маса 16,54 г) номіналом 5 грн становить 75 тис. штук.
Монета зі срібла (маса 31,1 г) має номінал 10 грн і випускається тиражем 2,5 тис. штук.
До слова, український борщ давно перетворився не лише на кулінарний шедевр, але й на важливий культурний символ, який відомий не тільки в Україні, але й далеко за її межами. А у 2022 році ЮНЕСКО внесла український борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини.
Раніше ми писали, що в Україні склали рейтинг банків за кількістю карток. Необанк monobank обігнав Ощадбанк за кількістю карток банком і став другим у рейтингу. Так за підсумками липня у рейтингу карткових емітентів на першому місці розмістився державний “ПриватБанк”.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
НБУ зможе передавати Міноборони стягнене у банків майно — Гетманцев
Рада збирається подвоїти для банків податки на прибуток
Світовий банк застрахував воєнні ризики інвестора в Україні: хто отримав гарантії