close-btn
Мы в соцсетях:

Біткоїн запускає свій перший стейблкоїн

Stable оголосила про запуск першої у світі стабільної монети, забезпеченої доларом США, у мережі Bitcoin. Криптовалютна спільнота вкрай натхнена новим стандартом BRC-20, а отже, можна очікувати й зростання ціни Біткоїна

Біткоїн запускає свій перший стейблкоїн

Фото: pixabay.com

Травень 2023 року виявився рекордним місяцем для мережевого трафіку в блокчейні Біткоїна. Згідно з даними Glassnode, щоденні транзакції зросли до безпрецедентного рівня. Наприклад, 1 травня кількість транзакцій досягла рекордної кількості в 682 099. Основною причиною зростання мережевого трафіку стали транзакції, керовані протоколом Bitcoin Ordinals.

Проте останній токен BRC-20 може змінити правила гри для ординалів і, отже, для всієї мережі біткоїнів, адже йдеться про стейблкоїн.

Перший стейблкоїн у блокчейні Біткоїна

У мережі Біткоїна буде запущено перший стейблкоїн із прив’язкою до вартості долара США (тікер монети #USD). Про це стало відомо з офіційного пресрелізу провайдера Stablecoin-as-a-Service (SCaaS) Stable.

Запуск нового стандарту BRC-20 викликав не аби який ажіотаж серед криптовалютної спільноти. З моменту релізу було створено близько 24,67 тисячі токенів із загальною ринковою капіталізацією в розмірі $447 млн. Загальна кількість порядкових написів перевищила 9 мільйонів. По суті, токен BRC-20 покликаний стати кращим способом оплати для трейдерів, які здійснюють операції з ординалами та іншими активами BRC-20.

Представники компанії Stable повідомили,

що #USD, володіючи стабільною вартістю і спрощеними послугами «з нарощування/спуску з низьким коефіцієнтом тертя», може значно полегшити торгівлю. Кожен токен #USD забезпечений реальними доларами США в пропорції 1 до 1, що зберігаються на заставному рахунку. Обліковий запис контролюється зберігачем, регульованим законами США, в інтересах власників токенів, які пройшли перевірку KYC/AML.

#USD може бути випущено/погашено через кілька платформ, таких як Fedwire та SWIFT, у більш ніж 200 країнах/регіонах. Крім того, максимальна пропозиція стейблкоїна (емісія) складе 69,42 трильйона монет.

Що стосується Bitcoin Ordinals, то це новий NFT-проєкт, який набирає популярності серед криптоспільноти. Що відрізняє Ordinals від інших NFT, то це те, що вони вписуються безпосередньо в окремі сатоші в блокчейні Біткоїна, а не покладаються на смарт-контракти. Хоча відсутність програмованості обмежує їхній потенціал порівняно з іншими проєктами NFT, вона робить Ordinals привабливими для розробників сайдчейнів Біткоїна. Детальніше про ординали читайте тут.

Інша важлива інформація про Біткоїн у наших матеріалах:

Хочу получать:

ТОП новости, билеты на мероприятия, бесплатно!