close-btn

Як записатися на вакцинацію від COVID-19 через «Дія»: інструкція

Як всього за декілька хвилин встати в електронну чергу на щеплення

Як записатися на вакцинацію у «Дія». Фото: thedigital.gov.ua

З 1 березня стартував запис на вакцинацію від коронавірусу через національний контакт-центр МОЗ (за номером 0800 60 20 19), а також через держпортал і додаток «Дія». Розповідаємо, як всього за декілька хвилин встати в електронну чергу на отримання вакцини у застосунку «Дія».

Примітка. Вакцинація українців від COVID-19 відбувається безкоштовно і на добровільних засадах. Для вакцинації в Україні планують використовувати чотири вакцини відомих у світі розробників і виробників:

  1. AstraZeneca (Covishield) – вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.
  2. Sinovac Biotech – вакцина китайського фармацевтичного підприємства Sinovac Biotech, який спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту і грипу.
  3. Pfizer-BioNTech – вакцина німецької біотехкомпаніі BioNTech, розроблена спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer.
  4. Novavax – вакцина американської фармацевтичної компанії Novavax.

Записатися на вакцинацію може будь-хто. Працівникам у сфері охорони здоров’я, освіти, соцсфери, інтернатів, установ для людей похилого віку, військовослужбовцям та співробітникам держбезпеки записуватися на вакцинацію не потрібно. Їх в списки на вакцинацію внесе роботодавець.

Вакцинація буде проходити за допомогою 572 мобільних бригад з імунізації, які будуть виїжджати до медиів, вчителів, військовослужбовців, працівників соцсфери і т.д. Українці, які запишуться у чергу на вакцинацію самостійно, зможуть отримати щеплення в одному з 4250 пунктів. Жителі Криму, Луганської, Донецької областей зможуть отримати вакцину в пунктах на підконтрольних українському уряду територіях.

Як записатися на вакцинацію у «Дія»

1. Завантажити та встановити додаток «Дія» з App Store чи Google Play. Авторизуватися у застосунку через інтернет-банкінг Приват24 або monobank, або BankID (його підтримують понад 20 українських банків).

2. Дозволити доступ до даних (ПІБ, серія і номер паспорта, ідентифікаційний код, електронна пошта, день народження та місце реєстрації), натиснувши «Підтвердити».

3. Введіть і запам’ятайте чотиризначний код. Можна також налаштувати ідентифікацію за відбитком пальця – TouchID.

4. У розділі «Послуги» оберіть Запис в лист очікування на вакцинацію від COVID-19. Натискаємо «Записатися».

5. Після цього система визначить для вас етап вакцинації. Для цього потрібно вказати, ким ви працюєте. Якщо ви не є медпрацівником, вчителем, військовослужбовцем, працівником соцсфери і т.д., оберіть «Нічого з вищезазначеного» і натисніть «Далі».

6. Вкажіть місто, в якому вам буде зручно пройти щеплення. Коли підійде ваша черга на вакцинацію, ви отримаєте нотифікацію від «Дія». Після цього ви зможете обрати зручний час і місце отримання щеплення.

Згідно з графіком МОЗ, всього в Україні планується 5 етапів вакцинації:

1 етап. Вакцинація медичних працівників та персоналу закладів охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим COVID-19. Також будуть вакциновані жителі інтернатів, будинків догляду за літніми людьми та персонал цих закладів; учасники Операції об’єднаних сил на Сході України.

2 етап. Вакцинація медичних працівників, людей у ​​віці від 80 років та працівників соціальної сфери.

3 етап. Вакцинація літних людей віком від 65 до 79 років, вчителів та працівників сфери освіти, а також працівників структур держбезпеки.

4 етап. Вакцинація літніх людей віком від 60 до 64 років, людей з хронічніми захварюваннями, громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, і тих, хто працює або відбуває покарання у місцях позбавлення волі.

5 етап. Вакцинація ешти дорослого населення України. За наявності достатньої кількості вакцини може відбуватися одночасно з попередніми етапами.

ТАКОЖ ЦІКАВО:
Перемога над бюрократією: як швидко дізнатися свій ідентифікаційний код
Додатки проти COVID-19: як держави борються з коронавірусом за допомогою технологій

google news