close-btn

Одужання глобальної економіки під загрозою — МВФ

Розвинені країни, де успішні кампанії по вакцинації вже привели до позитивних ефектів в економіці, можуть знову постраждати, тому що в деяких регіонах планети захворюваність як і раніше висока і нові штами вірусу продовжують поширюватися світом

Фото: tv21.ru

27 липня Міжнародний валютний фонд опублікував свій огляд світової економіки. Основним лейтмотивом документа стали побоювання аналітиків фонду, викликані зростаючою нерівністю в доступі до антіковідних вакцин серед країн. За їх словами, держави виявилися розділені на два блоки.

В одних пандемія продовжує чинити свій згубний вплив на економіку і рівень захворюваності населення, в той час як в інших вже спостерігається виразна тенденція на відновлення економічної активності. Проте останні також знаходяться під загрозою, оскільки вони не можуть повністю обмежити контакти з тими регіонами, де коронавірус як і раніше не подолано.

У своєму економічному огляді МВФ передбачає, що в поточному році ділова активність у світі продемонструє шестипроцентние зростання, а у 2022 році показник складе 4,9%. При цьому для ринків в Азії оцінки фонду змінилися в гіршу сторону, а для розвинених економік – в кращу, що відображає розвиток ситуації з пандемією.

Нагадаємо, 8 липня Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) домовилася про розподіл між країнами-учасницями фонду SDR (спеціальних прав запозичення) в розмірі, еквівалентному $650 млрд. Ініціатива допоможе країнам більш ефективно боротися з наслідками коронакризи.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

З початком пандемії коронавірусу зріс попит не тільки на маски та дезінфікуючі засоби, а й на нові рішення у сфері освітніх технологій, дозвілля, організації віддаленої роботи тощо. Стартапи, як найбільш гнучкий бізнес, зумів швидко переорієнтуватися на задоволення нових потреб COVID-реальності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандемія змінила пріоритети заможних клієнтів банків

За матеріалами сайту lenta.ru

google news