close-btn

Світовий бренд продовжує торгувати з рф: подробиці

Який світовий бренд продовжує торгувати з рф? Shell продовжує торгувати російським газом, попри обіцянки піти з ринку після вторгнення в Україну. Діяльність нафтової компанії, включно з нещодавніми закупівлями в порту Сабетта і довгостроковим контрактом із “Новатеком”, викликає побоювання. Критики, включно з українськими радниками, називають дії Shell “кривавими грошима”, закликаючи компанію перенаправити свій прибуток на відновлення України. Тим часом Shell захищає свою позицію, наголошуючи на дотриманні наявних санкцій і законів, а також вказуючи на дилему тиску на росію і забезпечення стабільних поставок енергоносіїв.

Світовий бренд продовжує торгувати з рф

Світовий бренд продовжує торгувати з рф. Фото: stockvault.net

Попри обіцянку піти, Shell продовжує торгувати російським газом. За даними Global Witness, у 2022 році на них припадало майже 12% російського експорту газу із суден.

Український радник Олег Устенко звинуватив Shell у тому, що вона бере “криваві гроші”. Shell захищала угоди як “довгострокові зобов’язання”, які не порушують законів або санкцій.

Деталі

Shell купила газ у російському порту Сабетта ще 9 травня. Потім вантаж був відправлений у Гонконг. Цього року Shell купила вісім вантажів СПГ з Ямалу, свідчать дані бази даних Kpler.

У 2022 році Shell посіла п’яте місце серед російських трейдерів СПГ. Після вторгнення в Україну Shell пообіцяла покинути російський нафтогазовий сектор. Вони перестали купувати російську нафту і продали свої російські підприємства, зокрема припинили партнерські відносини з “Газпромом”. Вони також оголосили про “поетапну відмову” від російської нафти, але визнали складність цього процесу.

Однак Shell продовжує отримувати СПГ із двох російських портів, Ямалу і Сахаліну. Раніше компанія інвестувала в газовий проєкт на Сахаліні, але у вересні минулого року відмовилася від нього. Проте Shell дотримується контракту з російською компанією “Новатек”, купуючи 900 000 тонн щорічно з Ямалу до 2030-х років. Податки від “Новатека” значно поповнюють російський бюджет.

Устенко стверджує, що торгівля Shell російським газом безпосередньо фінансує Путіна і війну проти України. Він пропонує використовувати російський прибуток Shell для відновлення України, а не для задоволення інтересів акціонерів.

Представник Shell заявив, що компанія припинила закупівлі російського СПГ на спотовому ринку, але у неї є довгострокові зобов’язання. Дилема Shell полягає в тому, щоб чинити тиск на Росію у зв’язку зі злодіяннями в Україні та зберегти стабільні поставки енергоносіїв. Компанія вважає, що такі жорсткі компроміси повинні вирішуватися урядами.

Контекст

Згідно з нещодавнім дослідженням, проведеним Інститутом KSE, понад 1780 міжнародних компаній все ще активно працюють у РФ. Такі компанії як: тютюновий гігант Philip Morris і Japan Tobacco International, а також глобальні роздрібні продавці Leroy Merlin, Auchan, Metro, Pepsi, Nestle і Danone. Досліджуйте цю тему більш детально тут.

Будучи провідним світовим трейдером СПГ, Shell минулого року отримала мільярдні прибутки. Попри те, що Росія скоротила поставки газопроводами, вона збільшила обсяги морських поставок, зокрема в Європу.

Велика Британія не імпортує російський газ уже понад рік, а ЄС прагне скоротити імпорт російського СПГ. Ба більше, комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон закликав країни та фірми припинити закупівлі російського газу.

Старший співробітник кампанії Global Witness Джонатан Норонья-Гант виступає за те, щоб ставитися до торгівлі російським СПГ із таким самим презирством, як і до торгівлі російською нафтою. Він підкреслює, що йдеться не про символічні кроки, а про конкретні дії, спрямовані на ослаблення доходів Путіна від продажу викопного палива.

Нарешті, французька компанія TotalEnergies, акціонер проєкту Ямал, також є великим російським трейдером СПГ, повідомляє Global Witness.

Крім того, російські авіалінії продовжують отримувати американські технології, попри санкції.

Ба більше, закритий доступ до західних ринків золота не завадив маленьким компаніям допомогти агресору продавати свій дорогоцінний метал.

Інші статті на цю тему:

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!