Сумарний обсяг капіталу, зарезервованого на банківських рахунках підприємствами малого та середнього бізнесу, за минулий рік збільшився на 9%
Станом на 1 вересня український малий бізнес зберігав на рахунках 58 млрд грн, що є найвищим показником за останні дев’ять років. Про це повідомляється на сторінках інформаційного ресурсу “Опендатабот”. За даними Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, лише за поточний рік ця сума збільшилась на 9%. Наприклад, у 2012 році на рахунках ФОПів знаходилося лише близько 4 млрд грн.
“Збільшення залишку на банківських рахунках ФОП свідчить про зростання довіри до банківської системи та початок виходу мікробізнесу з тіні”, – прокоментував засновник ресурсу Олексій Іванкін.
Зазначимо, станом на 20 жовтня в країні налічувалося 1,982 млн активних фізосіб-підприємців. При цьому їхня кількість щомісяця зростає приблизно на 7 тис: відкривається близько 20 тис, а закривається близько 13 тис.
Раніше ми писали, що борги ФОПів перед бюджетом вже перевищили торішній максимум. Зокрема, на 1 вересня сумарна заборгованість ФОП перед державою становила майже 7,27 млрд грн, що на 35 млн грн більше за рекордний показник грудня 2020 року. При цьому заборгованість за податковими деклараціями становить 2,44 млрд грн, а борг перед місцевими бюджетами — майже 4,83 млрд грн.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
З 1 січня 2022 року фізичних осіб-підприємців чекає «повний облік і контроль» – вони повинні почати застосовувати реєстратори розрахункових операцій та (або) програмні реєстратори розрахункових операцій. При цьому кошти обліку необхідно завчасно зареєструвати в органах ДПС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, скільки податків заплатили ФОПи за 2020 рік
За матеріалами сайту opendatabot.ua