close-btn

Топ-менеджера Samsung зловили на шпигунстві на Китай

Колишнього виконавчого директора Samsung заарештовано за підозрою в крадіжці комерційної таємниці для будівництва заводу з виробництва напівпровідників.

Samsung

Фото: freepik.com

Колишнього менеджера Samsung Electronics Co. заарештували у понеділок за підозрою у крадіжці комерційної таємниці. 65-річного чоловіка, ім’я якого не називається, звинувачують у крадіжці креслень у Samsung у період з 2018 по 2019 рік. Потім він використав вкрадені матеріали, щоб спробувати побудувати копію заводу з виробництва мікросхем Samsung у місті Сіань, Китай.

«Це настільки серйозно, що його складно порівнювати за масштабом злочину та ступенем збитків із попередніми випадками витоку окремих напівпровідникових технологій», — йдеться у заяві прокуратури округу Сувон у Південній Кореї.

Чоловіка звинувачують у тому, що його підтримує тайванська компанія. Вона нібито пообіцяла інвестувати у нове підприємство понад 6 мільярдів доларів. Однак пізніше тайванська компанія не спромоглася реалізувати ці інвестиції. Натомість чоловік звернувся до групи китайських інвесторів. Ця людина та її китайські партнери змогли виготовити пробну продукцію на заводі з виробництва мікросхем у Ченду, Китай, але завод так і не зміг вийти на повну виробничу потужність.

Чоловіку пред’явлено звинувачення у промисловому шпигунстві та крадіжці комерційної таємниці.

При цьому Samsung не вперше має проблеми з інтелектуальною власністю. Докладніше ми писали у матеріалі: співробітники Samsung передали конфіденційну інформацію ChatGPT.

Контекст

Справа відбувається на тлі зростаючої напруженості у відносинах між Пекіном та Вашингтоном. Адміністрація Байдена ухвалила закон і лобіювала союзників, щоб передові напівпровідникові потужності не потрапили до рук китайських компаній. Уряд Сі Цзіньпіна заявив, що США несправедливо намагаються стримувати економічний розвиток Китаю.

Справа викликала стурбованість щодо безпеки інтелектуальної власності. Samsung – одна з провідних світових компаній з виробництва напівпровідників, і її технології є дуже цінними. Крадіжка цієї технології може дати Китаю значну перевагу на світовому ринку напівпровідників.

Цей випадок також загострив відносини між Південною Кореєю та Тайванем. Обидві країни є великими гравцями у світовій напівпровідниковій промисловості, і обидві стурбовані амбіціями Китаю, у цьому секторі.

Арешт цього колишнього керівника Samsung є нагадуванням про важливість захисту інтелектуальної власності. Компанії, які розробляють цінні технології, повинні вжити заходів для захисту своєї інтелектуальної власності, інакше вони можуть мати серйозні наслідки.

Інші статті на цю тему:

Джерело: Bloomberg.

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!