Мільярдер Ігор Макаров, у минулому великий енергетичний гравець у росії, відмовився від російського громадянства на тлі вторгнення держави в Україну. Тепер він є виключно громадянином Кіпру і посідає п’яте місце в списку найбагатших людей цієї країни.
Ігор Макаров, мільярдер і колишній власник енергетичної власності в Росії. Він став шостим російським бізнес-магнатом, зі списку тих хто відмовився від російського громадянства після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Ця інформація з’явилася в його профілі на американському сайті Forbes.
Макаров відмовився від російського громадянства 2023 року і тепер має тільки громадянство Кіпру. Наразі Макаров числиться кіпрським мільярдером у списку найбагатших людей світу. Зокрема, він посідає п’яте місце серед найбагатших кіпріотів.
Контекст
Після вторгнення Росії в Україну такі країни, як Велика Британія, Канада, Австралія та Нова Зеландія, запровадили санкції проти Макарова.
Однак, на жаль, іноді росіянам допомагають обійти санкції. Детально ми про це писали в матеріалі: США допомогли JPMorgan обійти санкції для РФ, суть угоди.
Зазначається, що 2013 року Макаров продав свої газові активи компанії “Роснєфть”.
Нині він є засновником і керівником енергетичної компанії “Ареті”, назва якої – “Ітера” у зворотному написанні.
У 2020 році кіпрське новинне видання Politis опублікувало список із 34 осіб, які отримали кіпрське громадянство в період із 2008 до 2012 року в обмін на інвестиції. Про це писали й українські ЗМІ, хоча посилання на публікацію наразі недоступне.
Стверджується, що у списку були такі імена, як Ігор Коломойський і його родичі, Геннадій Боголюбов, Костянтин Григоришин, Віталій Гайдук і його дружина Олена, Михайло Кіперман і його дружина.
Макарова було згадано в цьому списку поряд із низкою інших російських бізнесменів і олігархів.
Статки Макарова оцінюють у 2,2 мільярда доларів. У 2023 році він посів 57-ме місце у списку найбагатших мільярдерів Росії. Наприкінці 1990-х років підприємство Макарова, “Ітера”, займалося перепродажем туркменського газу, але втратило значні експортні контракти після того, як Рем Вяхірєв пішов із “Газпрому” 2001 року.
2012 року “Ітера” створила спільне підприємство з “Роснєфтю”, яка отримала 51% акцій компанії. Наступного року “Роснєфть” придбала решту 49% за $2,9 млрд, з яких $1,8 млрд дісталися Макарову. Його сьогоднішні статки здебільшого засновані на інвестиціях у західні ринки. Зокрема, його компанія “Аречі” володіє приблизно 9% акцій канадської нафтової компанії Spartan Delta Corp, вартість яких оцінюється приблизно в 150 мільйонів доларів.
У 2000 році “Ітера” поставила майже 80 мільярдів кубометрів газу до країн СНД, одним з основних одержувачів якого була Україна.
Інші статті на цю тему:
- Світові бренди на ринку рф, хто спонсорує окупантів: нова статистика
- Чому рф на межі краху: аналіз економічних проблем
- В інтернет тільки за паспортом: новий закон РФ