Що таке тіньовий бан українців у Twitter? Ряд українських активістів та волонтерів потрапили під тіньовий бан у Твіттері, що зробило їхні акаунти менш помітними для інших користувачів. Це відбувається тоді, коли як ніколи важливо, щоб ці голоси були почуті, оскільки вони надають важливу інформацію про війну в Україні. А також розповідають правду про трагедію на Каховській ГЕС.
Twitter масово банить українських активістів за правду про трагедію на Каховській ГЕС. Багато хто потрапив у «тіньовий бан» платформи. Сталося це за день після катастрофи.
Продовжуйте дослідження цієї теми: Економічні наслідки підриву Каховської ГЕС.
Контекст
Тіньовий бан – це тип обмеження, який застосовується до облікового запису без відома користувача. Це означає, що обліковий запис, як і раніше, зможе відправляти твіти та взаємодіяти з іншими користувачами, але їх твіти з меншою ймовірністю відображатимуться у стрічках інших людей. Це може утруднити для цих користувачів доступ до своєї аудиторії та обмін важливою інформацією. Після нього її важче знайти, вона рідше відображається у пошуку тощо. Таким чином, користувач як би присутній в мережі, але його ніхто не бачить.
Подібного роду бан навіть гірший за звичайне блокування. Якщо користувачеві прилітає блокування, він відразу його бачить і намагається розв’язати проблему. Водночас зрозуміти, що ти в тіньовому бані не так і просто.
Саме тому робота людей, які постять новини, збори на армію, допомога постраждалим від підриву Каховської ГЕС виявляється непоміченою.
Причини
Незрозуміло, чому Twitter заблокував ці українські облікові записи. Дехто припускає, що це пов’язано з делікатним характером контенту, про який вони пишуть у Twitter. Інші припустили, що це є політично вмотивованим кроком. Хоч би якою була причина, зрозуміло, що ця тіньова заборона негативно впливає на здатність поширювати правдиву інформацію про війну в Україні.
Щобільше, сам факт того, що це загострилося на тлі трагедії, загострює ситуацію. Просто прочитати новину це одне. Але коли акаунти розповсюджують інформацію, яка може врятувати людям життя, це вже абсолютно інші матерії.
Як допомогти?
Є кілька речей, які можна зробити, щоб допомогти цим користувачам. Один із них — ретвітити їхні твіти та ділитися ними зі своїми підписниками. Ви також можете стежити за цими обліковими записами та взаємодіяти з їх вмістом.
Нарешті ви можете зв’язатися зі службою підтримки Twitter і попросити їх розслідувати тіньовий бан.
Підсумок
Важливо пам’ятати, що ці активісти виконують важливу роботу. Вони надають цінну послугу, ділячись інформацією про війну в Україні. Вони допомагають людям урятувати себе. Блокування таких людей банально не вкладається у голові. Це ніщо інше, як свинство з боку платформи. Ми повинні зробити все можливе, щоб їхні голоси були почуті.
Інші статті на цю тему:
- Скільки коштуватиме відновлення ГЕС — відповідь Мінекономіки
- РФ атакувала лінію евакуації трагедії Каховської ГЕС
- Як підрив Каховської ГЕС вплине на ВВП України
Пости з Twitter облікових записів активістів, використані як матеріали для статті: перший, другий, третій.