Особливе занепокоєння викликає фінансовий сектор, оскільки за останній час експерти відзначають значне збільшення числа фінансових порушень
У Міністерстві економіки триває робота зі створення плану заходів, які допоможуть в трирічний термін легалізувати в країні більшу частину тіньової економічної діяльності. За повідомленням пресслужби відомства, план зі скорочення тіньової економіки до 25% буде оприлюднено вже найближчим часом.
Глава міністерства Олексій Любченко заявив, що це є частиною затвердженої президентом стратегії по досягненню до 2025 року економічної безпеки України. З цією метою також була створена спеціальна Міжвідомча робоча група, яка займатиметься питаннями детінізації.
“Сьогодні, за попередніми розрахунками Мінекономіки, рівень тіньової економіки становить 30% від офіційного ВВП. Зараз ми зібралися для напрацювання пропозицій щодо детінізації економіки у всіх секторах, повинні розробити окремі точкові заходи, вийти на системні рішення, аж до введення інституційних змін”, – цитує Любченко пресслужба.
В ході зустрічі Міжвідомчої групи окрему увагу було приділено фінансовому сектору країни, оскільки за останній час в ньому стала відзначатися наростаюча тенденція приховування підприємствами від держорганів реального прибутку і доходів. У зв’язку з цим експертами групи були запропоновані деякі зміни в податковому законодавстві.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
У період з січня по липень 2021 роки українці оформили на себе швидких кредитів на загальну суму 31,6 млрд грн, що на 43% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. За перше півріччя минулого року загальна сума мікрокредитів становила 22 млрд. Про це свідчать дані Опендатабот.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські банки стійкі та мають високу капіталізацію – звіт НБУ
За матеріалами сайту me.gov.ua