close-btn

В Україні зросла кількість фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами

За два роки також зріс середній дохід фрілансера

Фото: policygenius.com

Фріланс в Україні стає все більш популярним. У період з першого кварталу 2019 року по перший квартал 2021 року кількість українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, збільшилась на 31%. Середній дохід фріланс спеціаліста за 2 роки підвищився на 18%, а загальні зарахування українцям за цей період зросли на 55%. Такими даними поділилась міжнародна платіжна платформа Payoneer.

Понад половина загальних зарахувань фрілансерам, а саме 54%, концентрується у 5 найбільших містах України. Майже чверть виплат (23%) припадає на столицю, 13% — на Харків, по 7% — на Львів і Дніпро, 5% — на Одесу.

Якщо говорити про середній дохід українських фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами, то у 1 кварталі 2021 найбільше заробляли спеціалісти з таких міст:

  1. Дніпро
  2. Харків
  3. Львів
  4. Київ
  5. Одеса.

Найвищий середній дохід у фрілансерів з Дніпра — він виявився на 7% більшим, аніж у спеціалістів з Харкова. Натомість розрив між харків’янами та львів’янами незначний — перші заробляють лише на 3% більше. Якщо ж порівнювати Львів із Києвом, який на четвертій сходинці, то середній дохід столичних фрілансерів за січень-березень 2021 був на 15% нижчим. Майже однаково з киянами заробляють одесити — різниця у середньому доході фрілансерів склала лише 2%.

Інакше складається рейтинг великих міст якщо порівняти прирости у доходах фрілансерів. Так, найзначніше за два роки зріс середній дохід львівського фрілансера: за січень-березень 2021 він заробив на 33% більше, аніж за аналогічний період 2019 року. Середній дохід дніпровського фрілансера за той самий період підвищився майже на чверть (+24%), одеського — на 20%, харківського та київського — на 6% і 5% відповідно.

Водночас додалось і самих фрілансерів, які працюють з іноземними клієнтами. Найзначніше зросла їхня кількість у Харкові та Дніпрі — у 1,5 разів, якщо порівнювати перші квартали 2019 та 2021 років. На третину, або на 35% більше нині фрілансерів в Одесі, на 23% — у Києві, і на 12% — у Львові.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Кабінет міністрів розробив і має намір подати до Верховної Ради законопроект, який передбачає такий тип трудових відносин, при якому неможливо заздалегідь визначити вид, обсяги та період виконання поставленої роботодавцем завдання. Головною метою законодавчої норми є створення правового механізму, що регулює діяльність фрилансерів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Payoneer і Mastercard створили універсальну картку для МСБ, онлайн-продавців та фрілансерів

google news