Подолавши пік пандемії, економіка Китаю знову продовжила зростання, однак темпи її відновлення в другому кварталі сповільнилися, оскільки країна зіткнулася зі зростанням інфікувань, а також підвищенням цін на сировинні товари та збоями в ланцюжках постачань
За даними Національного статистичного бюро КНР, з квітня по червень ВВП Китаю збільшився на 7,9% в порівнянні з тим же періодом минулого року. Експерти відзначають, що швидкість відновлення ділової активності на внутрішньому ринку Китаю перевершує всі інші країни світу. Співробітник видання Capital Economics Джуліан Еванс-Прітчард навіть заявив, що країна «в основному повністю оговталася».
Однак темпи зростання стали трохи нижчими, ніж зростання на 18,3% в річному обчисленні, яке відзначалося в період усього першого кварталу 2021 року, і це відображає те, наскільки сильно пандемія вразила економіку країни. Крім того, в останні місяці китайська економіка демонструє й інші тривожні симптоми.
Зокрема, підвищення світових цін на сировинні товари привело до того, що інфляція юаня досягла найвищого рівня за більш ніж десятиліття, в той час, як порушення в ланцюжках постачань, викликані в основному нестачею енергії, серйозно стримують темпи промислового виробництва.
Відновлення у сфері послуг також сповільнюється, оскільки черговий спалах захворюваності на півдні Китаю та карантинні обмеження суттєво знизили споживчу та ділову активність. У зв’язку з цією ситуацією влада в Пекіні робить акцент на більш ефективному управлінні ризиками, а також на створенні додаткових економічних стимулів для малого та середнього бізнесу.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Адміністрація китайського міста Жуйлі, провінція Юньнань, вирішила об’єднати медичні картки пацієнтів, які заразилися коронавірусом, з системою камер відеоспостереження і розпізнавання облич. На думку місцевих чиновників, така ініціатива допоможе швидше подолати поширення вірусу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ділова активність в єврозоні зростає на тлі скасування карантинних обмежень
За матеріалами сайту edition.cnn.com