close-btn

Угода між Китаєм та ЄС дозволить Пекіну зміцнити позиції на світовій технологічній арені

Якщо документ буде схвалено виконавчими органами країн-учасниць, це дозволить скоротити залежність Китаю від американських технологій

ЕС и Китай обговорили основные положения совместного инвестиционного соглашения

Інвестиційна угода Китаю з Європейським союзом може прокласти шлях стратегії Пекіна «Зроблено в Китаї 2025», яка полягає в тому, щоб ліквідувати технологічне відставання від Заходу, залишаючись при цьому частиною глобального ланцюжка поставок. У минулому році китайський уряд виступив з низкою політичних ініціатив щодо підтримки національної економіки, називаючи їх розпливчастим терміном «подвійне звернення». У широкому сенсі ця фраза належить до двох сфер економічної діяльності КНР – внутрішньої і зовнішньої.

Комплекс заходів особливо важливий у світлі триваючої торгової війни і змагання за світове економічне лідерство між Пекіном і Вашингтоном. В останні дні перед своєю відставкою, адміністрація Трампа повідомила постачальників Huawei про відкликання ліцензій на продаж компонентів китайської технологічної компанії Huawei, яка була залучена в триваючу напруженість у відносинах між двома країнами, оскільки санкції Вашингтона серйозно обмежили її здатність вести бізнес у всьому світі.

Якщо інвестиційний договір між ЄС і Китаєм буде ратифіковано і в повній мірі почне своє функціонування, це потенційно може допомогти Китаю обійти Сполучені Штати, заявив Уїнстон Ма, ад’юнкт-професор права Нью-Йоркського університету в інтерв’ю CNBC. Минулого місяця Європейська комісія, оголосила про інвестиційну угоду з Пекіном, яка послідувала після семи років переговорів. Документ ще повинен бути схвалений Європейським парламентом. Пан Ма очікує, що текст буде ратифікований протягом 2021 року.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Європейський Союз і Китай затвердили основні тези нової двосторонньої угоди про співпрацю у сфері інвестицій. Документ розроблений з метою забезпечення справедливих правил конкуренції на європейському і китайському ринках. Європейський союз є найбільший у світі відкритим ринком. ЄС прагне до налагодження зі своїми стратегічними союзниками, серед яких і КНР, справедливих партнерських відносин у сфері торгівлі та інвестиційних вкладень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попри пандемію: китайська економіка продемонструвала значне зростання

За матеріалами сайту cnbc.com

google news