Деякі європейські країни через три роки практично повністю виведуть з обігу готівку
Згідно з розрахунками аналітичного центру Worldpay, до 2024 року платежі в готівці становитимуть всього 7% від усіх покупок в фізичних магазинах Великобританії. Проведене нещодавно дослідження показало, що використання готівки при здійсненні британцями покупок в магазинах знизилося з 27% у 2019 році до 13% у 2020-му. При цьому пандемія додатково сприяла зміні переваг споживачів у виборі способів платежу.
В інших країнах, згідно зі звітом Worldpay, за період минулого року використання кешу знизилося на 10% і тепер тільки один платіж з п’яти оплачується готівкою. Крім цього, дослідники прогнозують, що серед європейських країн Данія, Норвегія та Швеція до 2024 року практично повністю відмовляться від використання традиційних грошей.
При цьому основна маса безготівкових платежів буде здійснюватися в основному або картами, або мобільними додатками. І платежі за допомогою смартфонів через три роки становитимуть третину ринку POS (Point of sale “місце продажу» або фізичний магазин). Піт Уикс, головний менеджер Worldpay, каже, що дане дослідження наочно демонструє те, з якою швидкістю змінюється глобальна платіжна екосистема і фінтех-компанії повинні враховувати це.
Однак не можна забувати, що навіть при уявній непотрібності готівки, цілі сегменти економічної життєдіяльності, для яких готівка грає першорядну роль, в майбутньому нікуди не подінуться. Йдеться про благодійні пожертвування, чайові, і т.д. Зрештою, завжди будуть люди, які в силу індивідуальних особливостей, віку або особливих переконань не в змозі використовувати гаджети або відкрити рахунок в банку.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Загальна кількість операцій (безготівкових та з отримання готівки) з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за січень−березень 2021 року становила 1,691 млрд шт., а їх сума – 1,089 трлн грн. Порівняно з аналогічним періодом 2020 року кількість зазначених операцій зросла на 22,1%, а сума – на 18,3%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кредит готівкою або кредитна карта: що вигідніше?
За матеріалами сайту finextra.com