close-btn

Швеція вивчає можливість переходу на цифрову валюту

Електронна крона повинна стати офіційним платіжним засобом

Центробанк Швеции протестирует техническое решение для национальной электронной валюты

Фото: ixbt.com

За даними Статистичного управління Швеції, тільки 10% трансакцій за жовтень були здійснені за допомогою готівки. Це мінімальний рівень за всю історію країни. У зв’язку з цим, Стокгольм має намір провести дослідження щодо можливості переводу державної економіки або певної її частини на цифрові валюти. У свою чергу, Центральний банк Королівства вже підготував пілотний проект. Йдеться про створення та впровадження електронної крони, принцип роботи якої заснований на аналогічній з Bitcoin блокчейн-технології.

Про це повідомляє “Економічна правда” з посиланням на Bloomberg.

Міністр фінансів Пер Болунд повідомив, що дослідження по переходу на криптовалюту, розпочате 11 грудня планується завершити до кінця листопада 2022 року.

“Визначальним фактором є безпека роботи ринків цифрових валют, а також можливість рівного доступу до них у кожного”, – відзначає він. “Залежно від того, як саме буде створюватися криптовалюта і які технології при цьому будуть застосовані – це надасть значний вплив на всю фінансову систему”.

Пандемія різко скоротила не тільки особисті контакти шведів, але і платежі готівкою, при тому, що вже тривалий період часу в країні переважає тенденція заміщення банкнот та монет цифровими трансакціями. У 2018 році на країну визнали світовим лідером в досягненні “безготівкового суспільства” за відсотком розрахунків до ВВП.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Цифровий банкінг – давно вже не нове явище, але у зв’язку з пандемією коронавіруса, в онлайн вперше перейшли практично всі верстви населення, навіть консерватори похилого віку, що роками не сприймають ніяких «діджіталізацій». Раптове зростання мобільного трафіку в США привело до перевантаження онлайн-платформ найбільших банків Америки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більш цифрова та стійка Європа: ЄС виділить майже 2 трлн євро на розвиток регіону

За матеріалами сайту epravda.com.ua

google news