SEC подала до суду на Coinbase через програми обміну та стейкінгу, в результаті чого акції криптобіржі обвалилися на майже 20%
У вівторок, 6 червня, Комісія з цінних паперів і бірж США подала до суду Нью-Йорка на Coinbase, стверджуючи, що компанія працює як незареєстрована біржа і брокер, а 13 активів, перелічених на її платформі, вважаються цінними паперами, пов’язаними з криптоактивами.
SEC вимагає, щоб компанію назавжди обмежили і заборонили їй продовжувати зазначену діяльність.
Позов був поданий всього через день після того, як SEC подала в суд на Binance і його засновника Чанпенг Чжао. У понеділок, після оприлюднення звинувачення проти конкуруючої криптобіржі, акції Coinbase впали на 9%. А у вівторок на ранкових торгах вони обвалились на майже 20%.
«Ці торгові платформи, які називають себе біржами, змішують ряд функцій, — заявив голова SEC Гері Генслер в програмі CNBC у вівторок. — Ми не бачимо, щоб фондова біржа Нью-Йорку управляла хедж-фондом».
У своїй скарзі регулятор стверджує, що провідні брокерські, біржові та стейкінгові програми Coinbase порушують закони про цінні папери.
«Компанія роками кидала виклик регуляторним структурам і ухилялася від вимог розкриття інформації, передбачених законодавством США про цінні папери».
SEC наголошує, що щонайменше 13 криптоактивів, доступних клієнтам Coinbase, регулятор вважав «цінними паперами, пов’язаними з криптоактивами». Ці активи включають токени:
- Solana’s (SOL);
- Cardano;
- Filecoin від Protocol Labs.
Популярне по темі: Coinbase подає до суду на SEC: подробиці
«Ми стверджуємо, що Coinbase, незважаючи на те, що підпадає під дію законодавства про цінні папери, змішувала і незаконно пропонувала функції біржі, брокера-дилера і клірингового центру», — йдеться в заяві Генслера.
За словами директора з правових питань Coinbase Пола Ґревала, орієнтація SEC лише на примусовий підхід за відсутності чітких правил для індустрії цифрових активів шкодить економічній конкурентоспроможності Америки і таким компаніям, як Coinbase, які продемонстрували свою прихильність до дотримання законодавства.
В інтерв’ю CNBC він зазначив, що рішенням є законодавство, яке дозволяє прозоро розробляти справедливі правила гри на ринку і застосовувати їх однаково, а не судові розгляди. Тим часом, Coinbase продовжить вести бізнес у звичайному режимі.
Інституційний сервіс Coinbase, Prime, продукт для роздрібного обміну, а також послуга самообслуговування Wallet — всі вони пропонували один або кілька криптоактивів, — йдеться в скарзі SEC.
Програма стейкінгу Coinbase також була визнана інвестиційним контрактом і незареєстрованим цінним папером. Нагадаємо, що раніше SEC вже вживала подібних заходів, щоб змусити закрити стейкінговий сервіс криптовалютної біржі Kraken.
SEC описала програму стейкінгу як спосіб для інвесторів отримувати фінансові прибутки завдяки управлінським зусиллям Coinbase. SEC заявляє, що п’ять криптоактивів, які підлягають стейкінгу, вважаються цінними паперами відповідно до її тлумачення закону, і Coinbase, безсумнівно, оскаржить цю оцінку.
Багато хто в криптовалютній спільноті вважає, що компанія Coinbase — єдиний суб’єкт з фінансовими та інституційними ресурсами, здатний протистояти SEC і Gensler. Компанія має складну присутність і роками рекламувала себе як більш безпечний, регульований варіант у порівнянні з іншими біржами.
Ознайомтесь з іншими популярними матеріалами:
Coinbase хоче запустити прив’язані до інфляції стейблкоїни у своїй мережі другого рівня
Coinbase згорнула послугу зі стейкінгу криптовалюти Algorand через претензії SEC
Coinbase анонсувала відкриття міжнародної платформи для торгівлі біткоїн-ф’ючерсами