close-btn

Камери спостереження та розпізнавання облич: Китай шукає нові способи боротьби з пандемією

Правозахисники стурбовані. Адже після подолання кризи система тотального стеження може залишитися назавжди

i.guim.co.uk

Адміністрація китайського міста Жуйлі, провінція Юньнань, вирішила об’єднати медичні картки пацієнтів, які заразилися коронавірусом, з системою камер відеоспостереження і розпізнавання облич. На думку місцевих чиновників, така ініціатива допоможе швидше подолати поширення вірусу. Муніципальна мережа вуличних камер відстежує переміщення людей в житлових кварталах міста, при вході до установ або магазинів, а також при використанні транспортних засобів.

Імовірно, інформація з камер відеоспостереження може використовуватися поліцією міста. Однак тепер дані будуть також передаватися в спеціальний оперативний центр, де комп’ютерні алгоритми будуть здійснювати верифікацію обич громадян та перевіряти їхній статус в базі даних МОЗ. Схожі заходи застосовувалися китайським керівництвом й в минулому році.

У розпал пандемії поліціянти в деяких містах були екіпіровані спеціальними шоломами з вбудованою апаратурою, також призначеною для розпізнавання облич та дистанційного вимірювання температури тіла пішоходів. Останнє здійснювалося завдяки інфрачервоному датчику. Проте така практика вже викликала хвилю обурення серед правозахисних організацій, головним чином за кордоном. Активісти звинувачують Пекін в порушенні конфіденційності громадян.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

В Євросоюзі лунають заклики обмежити використання штучного інтелекту для ідентифікації людей. В першу чергу мова йде про алгоритми розпізнавання обличчя, ходи, відбитків пальців та іншої біометричної інформації. На цьому наполягають члени Європейської ради із захисту даних. Вони вважають, що установка систем розпізнавання в публічних місцях суперечить принципам анонімності та конфіденційності вільних громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сільське господарство Китаю переживає бум: причина – TikTok

За матеріалами сайту forklog.com

google news