Серед основних причин – наслідки пандемії та подорожчання енергоносіїв
У березні рівень споживчих цін у більшості країн Євросоюзу зріс на 7,4% у річному вираженні. Про це йдеться у звіті, опублікованому Статистичним управлінням ЄС. Інфляція у регіоні прискорилася порівняно з 5,9% у лютому. У березні минулого року її рівень не перевищував 1,3%.
Показники минулого місяця стали найвищими з початку розрахунку даних. На даний момент інфляція євро втричі перевищує цільовий показник ЄЦБ на 2%. Нагадаємо, у середині минулого року представники європейського фінрегулятора попереджали, що процес знецінення валюти, швидше за все, перевершить цільовий показник. Проте вони прогнозували зростання лише на 05-1%.
У лютому ціни на більшість товарів та послуг зросли на 0,9%. Війна Росії проти України та санкції, введені проти Москви, призвели до різкого стрибка цін на нафту та газ. Eurostat повідомляє, що подорожчання енергоресурсів у порівнянні з березнем 2021 року становило 44,4%.
Продукти харчування, алкоголь та тютюн зросли у ціні на 5%, промислові товари – на 3,4%, послуги – на 2,7%. Споживчі ціни без урахування продуктів харчування та енергоносіїв у березні збільшились на 2,9%.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Шок перших тижнів війни тепер поступово змінюється прийняттям ситуації та готовністю знову працює в нових умовах. Чисельність непрацюючих підприємств із сегменту малого бізнесу за місяць знизилася майже вдвічі. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Європейською Бізнес-Асоціацією серед представників МСБ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фриланс в Україні: названі найзатребуваніші спеціальності
За матеріалами сайту ec.europa.eu