close-btn

Біржа Binance під слідством у ЄС: чому

Binance, найбільша у світі біржа криптовалют, перебуває під слідством поліції та фінансових регуляторів у кількох європейських країнах. Розслідування зосереджено на можливих порушеннях законодавства про цінні папери та правила боротьби з відмиванням грошей. За останні тижні Binance залишила кілька європейських країн, а паризька прокуратура розпочала розслідування щодо французького підрозділу біржі.

Binance

Фото: unsplash.com

Криптовалютна біржа Binance знаходиться під слідством у Європі

Поліція та фінансові регулятори у кількох європейських країнах співпрацюють з Комісією з цінних паперів та бірж США (SEC) для розслідування діяльності Binance. SEC перевіряє Binance щодо можливих порушень законів про цінні папери. Водночас європейські регулятори стурбовані недотриманням біржею правил боротьби з відмиванням грошей.

Binance зареєстрована у кількох європейських країнах. При цьому більшість європейських компаній задекларували невеликі транші прибутків. Суми варіюються від кількох тисяч євро до €500 000 ($546 000), але дехто задекларував до €200 млн ($218 млн) на рік.

Джерела Protos повідомляють, що операції Binance непрозорі та важкі для розуміння. За їхньою інформацією, біржа має велику кількість дочірніх компаній. Вони можуть використовуватись для приховування її діяльності.

Контекст

В останні тижні Binance залишила кілька європейських країн. Кіпрський підрозділ знаходиться в процесі скасування своєї місцевої реєстрації як постачальник послуг криптовалюти. Біржа також залишила Нідерланди. Сталося це після того, як вона не змогла отримати ліцензію постачальника послуг віртуальних активів (VASP). Детально ми про це писали в матеріалі: Binance терміново йде з голландського ринку.

Минулого тижня прокуратура Парижа розпочала розслідування щодо французького підрозділу Binance. Влада розслідує незаконну діяльність біржі як постачальника послуг з торгівлі цифровими активами (PSAN), а також відмивання грошей.

Французькі прокурори підозрюють Binance у невиконанні своїх зобов’язань. Ідеться про процедуру «знай свого клієнта» (KYC). До цього додається порушення французького законодавства, яке вимагає обов’язкової реєстрації в Управлінні фінансових ринків (AMF). Влада вже провела обшук в офісі біржі. Вони вилучили документи та комп’ютерні системи, які будуть долучені до справи.

Розслідування щодо Binance є частиною масштабнішого придушення криптовалютних бірж регулюючими органами по всьому світу. У міру зростання індустрії регулюючі органи дедалі більше стурбовані можливістю відмивання грошей та інших фінансових злочинів.

США

Що стосується конфлікту між американським регулюючим органом і Binance, юридичне розслідування, розпочате Комісією з цінних паперів і бірж США (SEC) проти Binance, показало, що на діяльність платформи помітно впливає неназвана фігура. Вона, на думку SEC, може бути пов’язана із сумнівними транзакціями. Цілком імовірно, що цією людиною є Гуаньїн Чен, також відома як Хейна Чен.

Forbes повідомляє, що Чен курує вісім компаній, тісно пов’язаних із Binance. Під її керівництвом відкрили численні банківські рахунки, пов’язані щонайменше з 27 організаціями, зареєстрованими у 13 різних юрисдикціях.

Підсумок

Розслідування щодо Binance все ще триває, і поки незрозуміло, чим воно закінчиться.

Проте цей випадок підкреслює зростаючу увагу регулюючих органів до криптовалютних бірж.

Результат справи матиме наслідки для майбутнього криптовалютної промисловості.

Інші статті на цю тему:

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!