close-btn

Фінансова компанія отримала оновлену ліцензію НБУ на здійснення платіжних послуг

Низка нормативно-правових актів, прийнятих протягом останнього року, значною мірою змінила законодавче регулювання сфери надання платіжних послуг небанківськими установами. Зокрема, змінилися вимоги до ліцензування нових операторів, що бажають працювати на фінансовому ринку. Старі ліцензії припиняють дію з 1 травня 2023 року: для оновлення дозволу компанії мають пройти процедуру авторизації, підтвердити стабільність фінансового стану та бездоганність ділової репутації

НБУ

НБУ. Фото: bank.gov.ua

ТОВ «ФК МБК», що надає фінансові послуги під брендом Portmone, ще з 2011 року має ліцензію на здійснення грошових переказів у національній валюті без відкриття рахунків. 30 квітня, у зв’язку з законодавчими змінами, термін дії дозволу завершився. Сьогодні НБУ оновив ТОВ «ФК МБК» ліцензію на здійснення платіжних послуг.

З чим пов’язана необхідність оновлення ліцензії

У серпні минулого року набув чинності новий Закон №1591–ІХ «Про платіжні послуги», дія якого спрямована на модернізацію фінансового ринку та наближення його правового регулювання до норм, прийнятих в ЄС. Законодавче нововведення, з одного боку, спростило діяльність небанківських фінустанов, що мають право працювати самостійно, здійснювати грошові перекази без участі в платіжних системах. З іншого — до операторів ринку висунуто нові вимоги, зокрема, збільшився перелік документів, що подаються регулятору разом із заявою на отримання ліцензії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ озвучив своє рішення щодо облікової ставки: деталі та прогнози

Гравці фінансового ринку, що отримували дозвіл раніше, проходять авторизацію — процедуру допущення компанії до провадження діяльності, пов’язаної з наданням платіжних послуг. Механізм обов’язкової перевірки передбачає оформлення нової ліцензії та/або включення установи до Реєстру платіжної інфраструктури. Процес регулюється Законом України «Про платіжні послуги» і Положенням, затвердженим постановою Правління НБУ № 217 від 7 жовтня 2022 р.

Як позначаться законодавчі зміни на роботі фінансового ринку України

Прийняття постанови № 217, а також труднощі, з якими зіткнулися надавачі платіжних послуг після подання заяв і документів регулятору, викликали стурбованість суспільства. Перші відповіді Нацбанку, що містили численні зауваження або відмови у розгляді заявок, давали підстави для побоювань щодо припинення діяльності багатьох fintech-компаній та обмеження або блокування доступу українців до платіжних систем. 

Оприлюднення НБУ списків компаній, що отримали нові дозволи на здійснення фінансової діяльності, розвіяло занепокоєння з приводу виходу з ринку провідних операторів онлайн-платежів. Принаймні ТОВ «ФК МБК» вже має нову ліцензію, а Portmone продовжить надавати платіжні послуги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

НБУ може змінити облікову ставку: як це вплине на депозити та інфляцію

Банківський сектор готується до зростання попиту на кредити та іпотеку – НБУ

НБУ відібрав ліцензії у 2 фінансових організацій: хто вони

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!