Співпраця Нацбанку із зарубіжними приватними фірмами епізодично розслідується вже кілька років. У різні роки до справи підключалися НАБУ та ДБР
Офісом Генерального прокурора України розслідується кримінальна справа стосовно першого заступника голови НБУ Катерини Рожкової та декількох співробітників Нацбанку, які брали участь в розслідуванні та націоналізації Приватбанку у 2016 році. Чиновникам інкримінують розкрадання в особливо великих розмірах, а також держзраду. Про це повідомляє портал Kyiv Post з посиланням на відповідний документ Офісу генпрокурора.
Згідно з опублікованими матеріалами слідства, у 2016 році співробітники Нацбанку передавали інформацію третім особам, серед яких детективне агентство Kroll Inc., консалтингова компанія AlixPartners та юридичні фірми Hogan Lovells і Asters. Ці фірми були залучені в рамках підготовки націоналізації банку, а також для розслідування розкрадання $5,5 млрд, щодо яких існували підозри, що гроші були незаконно виведені власниками Привату Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим під виглядом кредитів.
У відповідь на прохання прокоментувати ситуацію Катерина Рожкова заявила Kyiv Post, що її не ставили до відома з приводу будь-яких звинувачень. Крім того, нападки на співпрацю НБУ з іноземними компаніями дійсно періодично відбуваються. За повідомленням Kyiv Post, кооперація НБУ та зарубіжних приватних фірм епізодично розслідується вже кілька років. У різні роки до справи підключалися НАБУ та ДБР. Але до суду справу так і не було доведено.
На своїй сторінці в Facebook Катерина Рожкова зазначила:
“Я переконана, що подібні дії наносять потужний удар по репутації та іміджу України на міжнародній арені. Адже сьогодні увага наших міжнародних партнерів максимально прикута до розслідування шахрайських дій у ПриватБанку. І ні у кого не виникає сумнівів, що винні у виведенні з Приватбанку мільярдів доларів повинні понести відповідальність”.
Також вона додала, що численні атаки на працівників НБУ та новий менеджмент ПриватБанку, звинувачення в розтраті державних коштів, безліч замовних статей мали на меті дискредитувати не лише тих, хто брав участь в націоналізації Приватбанку, а й результати самого forensic аудиту.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Кабінет міністрів 17 березня призначив Олександра Роднянського (сина продюсера та екс-співзасновника телеканалу «1+1» Олександра Роднянського) членом наглядової ради Ощадбанку. Роднянський-молодший отримав посаду як представник держави за квотою президента з терміном повноважень три роки, пише Finbalance.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: А-Банк відзначає день народження свого додатку та дарує подарунки
За матеріалами сайту kyivpost.com