Дана комісія нараховується в разі прострочення в отриманні кредитної допомоги, яка виникає в результаті невиконання керівництвом країни умов контракту з МВФ
За даними НБУ, в лютому з бюджету України було виплачено боргових відрахувань Міжнародному валютному фонду на суму $213 млн, з яких $4 млн становлять відсотки за невибрані транші у 2020 році. Відповідно до умов кредитного співробітництва з МВФ, позичальник – Україна – крім відсотків за отримані транші платить також певну комісію за неотримані транші. Вона називається Commitment fee, а її розмір визначається самим Фондом.
Таким чином, за минулий рік сума комісії була встановлена на рівні 0,1% на рік від суми траншів, які повинні були бути надані протягом 2020 року. Ця комісія відраховується на рахунки МВФ на початку кожного періоду програми (тривалість якої, як правило, становить один рік) і тільки за ті кошти, які можуть бути отримані в даному періоді.
Якщо після закінчення зазначеного періоду державою були отримані всі обіцяні кошти, Фонд повертає суму попередньо сплаченої комісії. Якщо ж країна не вибирає весь попередньо встановлений обсяг траншей, то в кінці програми дана комісія визнається витратами НБУ.
При цьому головним критерієм вважає те, в якій мірі керівництво країни виконує взяті зобов’язання для отримання кредитування. Питання сплати комісії в цьому році буде визначатися в травні, а її виплати будуть проводитися аж до червня 2022 року.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
УКРСИББАНК став п’ятим банком, який зможе здійснювати операції із запасами готівки Національного банку України. Також банк буде забезпечувати інші фінустанови в регіонах готівкою, приймати від них її надлишки та застарілі купюри.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 найстаріших банків світу (фотогалерея)
За матеріалами сайту bank.gov.ua