Одна із систем працює на надпровідниках, а інша використовує світло. Вони здатні всього за годину виконати непосильну для звичайних комп’ютерів задачу
Китайські інженери представили два унікальні квантові обчислювальні модулі, які багаторазово перевершують існуючі аналоги серед класичних ЕОМ. Про це повідомляє видання Physics World. Суперкомп’ютери були створені у надрах Китайського університету науки та технологій під керівництвом Цзянь-Вей Паня. Обидві системи призначені до розрахунку вихідних ймовірностей квантових схем.
Вони приймають кілька квантових станів як вхідні дані, потім ці стани проходять через квантовий контур, щоб зрештою надати кілька станів як рішення. За словами розробників, один з комп’ютерів Zuchongzhi 2.1 в 10 млн разів потужніший за найпродуктивніший комп’ютер від Google – Sycamore. Принцип його роботи базується на 66 надпровідних кубітах, з’єднаних сотнею відгалужувачів.
Тим не менш, Zuchongzhi 2.1 всього на 3 кубіти більше, ніж комп’ютер, представлений Google у 2019 році, що має 53 кубіти. Пан і його колеги стверджують, що обчислювальні операції, які вони задають своїм системам, для класичних обчислювальних пристроїв дуже складні, оскільки класичному комп’ютеру потрібно буде докладати в 1000 разів більше зусиль. На даний момент обидва прототипи є лише науковими стендами і не випускатимуться серійно для масового використання.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Компанія з виробництва дронів ALI Technologies, що підтримується Kyocera та Mitsui Sumitomo Insurance Venture Capital, вже почала приймати замовлення на свій ховербайк. Постачання першої серії з 200 штук планують розпочати у першій половині наступного року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Telegram запустить рекламну платформу: які переваги отримають власники каналів?
За матеріалами сайту physicsworld.com