Електронні гроші – це одиниці вартості, спеціальні записи, що зберігаються на електронному носії, та в обмін на які можуть надаватись товари чи послуги
З 1 квітня набрав чинності закон (законопроект №4366) «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо платіжних послуг», який передбачає легалізацію в Україні розрахунків електронними грошима. Документ прирівнює електронні гроші на цифрових носіях до рахунків банків. Таким видом грошей тепер легально можна погашати податкову заборгованість, сплачувати рахунки за комунальні послуги (тільки у разі, якщо компанія-постачальник має інфраструктуру для прийому таких платежів).
Проте на період воєнного стану обіг електронних грошей обмежений, тому вищенаведені норми почнуть діяти після скасування воєнного стану. Електронні гроші (не плутати з криптовалютами) – це одиниці вартості, спеціальні записи, що зберігаються на електронному носії, та в обмін на які можуть надаватись товари чи послуги. Тобто це грошове зобов’язання юридичної особи (банку), яка випускає такі гроші. Зберігаються електронні гроші у спеціальних електронних гаманцях. На сьогоднішній день право емісії електронних грошей мають такі банки:
- Sense Bank;
- МТБ Банк;
- ТАСкомбанк;
- Райффайзен Банк;
- Банк “Восток”;
- Укргазбанк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Програма кредитування бізнесу 5-7-9% стала доступною у прифронтових регіонах
Ми раніше повідомляли, що 2 січня Верховна рада України ухвалила законопроєкт №4366 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)», котрий був на розгляді у парламенті ще з 2020 року. Документ вносить зміни до податкового законодавства і є необхідним для того, щоб повноцінно запрацював закон «Про платіжні послуги». Детальніше…
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Raiffeisen Bank готовий залишити РФ, але остаточного рішення ще не ухвалено – НБУ
Емітенти Visa отримають новий інструмент на основі AI від Crayon Data