Хмарний майнінг – один із варіантів видобутку криптовалют, доступний кожному. Редакція PaySpace Magazine вирішила розібратися, у чому полягають особливості даного способу і як за його допомогою можна заробити у 2023 році
Як відомо, майнінг у традиційному розумінні потребує дорогої техніки та значної обчислювальної потужності. Охочі заробляти на видобутку криптовалют змушені брати участь у перегонах обладнання. Зі збільшенням складності майнінгу, щоб підтримувати дохід, необхідно постійно шукати варіанти поліпшення показників машин.
Крім того, не всі мають достатній стартовий капітал, який потрібно витратити на купівлю необхідного для початку роботи обладнання. При цьому новачки ризикують помилитися з розрахунками, зробити некоректну установку техніки і зазнати збитків, навіть якщо придбають ASICи останньої моделі.
Тому охочі здобути крипту все частіше звертаються до хмарного майнінгу. Користувачі просто вибирають постачальника послуг, інвестують авансом і чекають, поки платформа майнінгу принесе прибуток. Існують різні офіційні сайти хмарного майнінгу, які забезпечують найкращу безпеку ваших активів та надають повний набір функцій. Наша редакція склала список найкращих та найпопулярніших вебсайтів хмарного майнінгу біткоїнів на ринку.
1. AMGCrypto
AMGCrypto — одна з провідних компаній хмарного майнінгу. З 2022 року AMGCrypto пропонує надійні послуги у більш ніж 176 країнах/регіонах. Інтерфейс сайту досить зручний. Пропонує безліч планів з мінімальними вкладеннями і без прихованих платежів, а також багато партнерських програм, за допомогою яких клієнти можуть заробляти.
Корисні функції:
- Бонус $12 одразу після реєстрації.
- Щоденні виплати.
- Відсутність сервісних чи адміністративних зборів.
- Можливість генерувати понад 6 криптовалют, крім Біткоїна.
- Партнерська програма компанії дозволяє запрошувати друзів та заробляти до $3000 у вигляді реферальних бонусів.
- Відмінна техпідтримка 24/7.
2. Genesis
Genesis є одним з лідерів ринку, більша частина ферм якого розташована в Ісландії. Компанію заснували у 2013 році. За час роботи хмарний майнінг на Genesis здобув у криптоспільноті популярність як один із найбезпечніших варіантів.
Корисні функції:
- Можливість майнити різні криптовалюти, включаючи Біткоїн, Ethereum, Zcash, Monero, Litecoin та Dash.
- Genesis – одна з небагатьох платформ, команда якої не відмовилася від роботи з монетами, орієнтованими на підвищений рівень анонімності.
- Компанія пропонує користувачам різноманітні варіанти контрактів на хмарний майнінг криптовалют.
- Стабільні виплати та хороша служба підтримки.
До мінусів Genesis можна віднести велику різницю у рівні вигоди пропозицій. Команда платформи періодично змінює умови контрактів, тому в той самий проміжок часу користувачі можуть працювати на різних умовах. При цьому частина клієнтів, яким пощастило укласти вигідніший контракт, отримуватиме більші виплати.
3. Awesome Miner
Awesome Miner – служба хмарного майнінгу, яка пропонує комплексну панель моніторингу для всіх ваших пристроїв ASIC та FPGA з однієї точки. Це допомагає стежити за станом і температурою пристрою, щоб оптимізувати продуктивність та уникнути дорогих простоїв. Сам сайт служби також має вебінтерфейс для моніторингу властивостей графічного процесора, включаючи тактову частоту, швидкість обертання вентилятора, температуру, потужність хешування.
Корисні функції:
- Дозволяє максимізувати прибуток та мінімізувати час простою обладнання.
- Сайт багатофункціональний та гнучкий для обслуговування операцій з високими вимогами.
- Функція Profit Switching гарантує видобуток найприбутковішої монети у будь-який момент часу.
- Можливість настроїти пули для майнінгу в один клік.
- Забезпечує на 15% більшу продуктивність для Antminer S19 і на 40% для Antminer S17.
4. Ecos
Ecos, один із найнадійніших сайтів хмарного майнінгу та платформ DeFi у криптоіндустрії, був заснований у 2017 році. Це була перша платформа хмарного майнінгу, яка працює на законних засадах. Розташована у вільній економічній зоні Вірменії, компанія уклала угоду з одним із провідних постачальників електроенергії в країні — теплоелектростанцією міста Раздан, отримуючи від неї до 200 мегаватів електрики за зниженою вартістю. Крім того, дана теплоелектростанція є співзасновником ECOS, що гарантує відсутність проблем з електричною енергією.
Платформа DeFi, що налічує понад 100 тисяч користувачів по всьому світу, підтримує основні монети, включаючи Біткоїн, Ripple, Ethereum, Litecoin, Tether та Bitcoin Cash. Однак функції майнінгу підтримують лише Біткоїн.
Корисні функції:
- Інтелектуальна система моніторингу майнінгу. Призначена для оптимізації роботи майнінгового обладнання, дозволяє збільшити кількість токенів, що видобуваються, на 5-10%, управляти майнінгом у будь-який час.
- Майнінгові контейнери, що є ефективними рішеннями для створення дата-центру. У кожному контейнері міститься 100-550 ASIC-пристроїв. Передбачені контейнери для різних погодних умов. Якщо необхідно, контейнер можна укомплектувати автономною системою опалення, системами пожежної безпеки, відеокамерами.
- Криптовалютне сховище. Дозволяє зберігати токени, а також керувати ними.
- ECOS ID. Цей продукт призначений для верифікації особистості майнерів, враховує політики KYC та AML. Людям, які ідентифікували свою особу, стає доступним весь функціонал ECOS.
- Невисока вартість оренди обладнання.
- Співпраця з Bitmain. Ця фірма є найбільшим розробником ASICів. Вона надає обладнання для ECOS за зниженою ціною.
ECOS майнінг має чимало переваг для користувачів. Основна з них – легальність роботи майнінгового сервісу. Його створили за підтримки вірменського уряду, отже користувач може бути впевнений, що зароблені монети будуть без проблем виведені з гаманця.
5. Eobot
Eobot працює з 2013 року, що робить його одним із найстаріших сервісів хмарного майнінгу. Вони надають послуги з видобутку біткоїнів і понад 20 різних альткоїнів, таких як Ethereum, Dash, Litecoin і т.д.
Користувачі Eobot можуть укладати контракти на майнінг тривалістю від 24 годин до 10 років. Як тільки блок буде видобуто, монети відразу ж з’являться у користувача в гаманці. Клієнти також можуть інвестувати у частки майнінгу – не потрібно купувати повну обчислювальну потужність однієї ферми.
Що стосується комісій, Eobot враховує потужність обладнання, що використовується. Наприклад, комісії для наступних Antminers:
- S5 та 2.0 GHS, комісія складає $0,00117/GHS/день
- S7 та 3.0 GHS, плата складає $0,00058/GHS/день
- S9 та 4,0 GHS, комісія складає $0,00021/GHS/день
Усі збори вираховуються з остаточної виплати, яку вимагає користувач.
Корисні функції:
- Автори платформи приділяють особливу увагу безпеці користувачів. Для цього на Eobot є низка інструментів.
- На платформі представлений калькулятор для хмарного майнінгу, який дозволяє організувати онлайн-видобуток Біткоїна з високою точністю прогнозування доходу.
- Велика кількість доступних криптовалют.
- До мінусів можна віднести відсутність інформації про творців платформи. У разі проблем постраждалому не буде кому пред’явити претензії в суді.
- Ще однією проблемою багато користувачів вважають невеликий вибір контрактів на хмарний майнінг.
6. Bitdeer
Компанія Bitdeer, зареєстрована на біржі Nasdaq, очолює колишній генеральний директор Bitmain Technologies Джихан Ву. Ця універсальна криптовалютна платформа пропонує багато послуг. Крім забезпечення хмарного майнінгу, платформа є мультибрендовим ринком хешрейту, що дозволяє інвесторам купувати й продавати хешрейти один одному. Проєкт орієнтований на партнерство з найбільшими світовими майнінговими пулами та найкращими виробниками обладнання для майнінгу.
Щоб почати майнити, користувачі повинні зробити мінімальні інвестиції у розмірі $542, що покриває 50 TH/s для хмарного майнінгу біткоїнів. Компанія надає хмарні контракти більш ніж у 200 країнах, а всі типи контрактів розраховані на 180 днів. Проєкт успішно запустив п’ять повністю сумісних центрів обробки даних у всьому світі.
7. Nicehash
Платформа Nicehash надає як послуги хостингу для майнінгу, так і торговий майданчик. Сайт для майнінгу Nicehash відрізняється від інших платформ гнучким підходом до оформлення робочих домовленостей з клієнтами. Користувачі майданчика можуть самостійно коригувати багато нюансів контракту. Наприклад, обсяг обчислювальної потужності, що їх цікавить. Клієнти також можуть підключати свої майнери та продавати хешрейти іншим користувачам платформи.
Економічний ландшафт Nicehash зосереджений навколо біткоїнів. Таким чином, все зрештою конвертується в Біткоїн, незалежно від того, яка монета видобувається. На відміну від інших надійних сайтів хмарного майнінгу, Nicehash не має обладнання для майнінгу. Майданчик пов’язує користувачів, які хочуть заробити на обчислювальній потужності своїх пристроїв із покупцями. Одні вважають цю особливість недоліком, інші перевагою.
Корисні функції:
- Виведення фіата.
- Віддалене керування майнінгом.
- Однорангова торгівля хешрейтом.
- Режим Lightning Network.
8. Hashing24
Заснована у 2015 році, Hashing24 найкраще підходить для інвесторів, які хочуть зосередитися виключно на біткоїнах. Платформа може похвалитися десятирічним досвідом роботи на ринку хмарного майнінгу BTC, користувачами вже було видобуто та виведено понад 1000 монет. Мінімальна сума депозиту становить $72,30 за 12-місячний план, що дає майнерам 1 TH/s. Подібно до Ecos, платформа підтримує тільки майнінг біткоїнів.
Hashing24 використовує лідера галузі Bitfury для своїх центрів обробки даних майнінгу. Bitfury Group є провідною у світі компанією, що займається технологіями блокчейну, і прагне надати найкращу в галузі інфраструктуру для майнінгу біткоїнів. Компанія розгорнула кілька центрів обробки даних у шести країнах, чотири з яких активно займаються майнінгом. Hashing24 пропонує безплатну демо-версію прямо з сайту, тому користувачі можуть змоделювати, який прибуток вони отримають за будь-якого введення хешу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як торгувати криптовалютою без ризику у 2023 році: Найкращі криптобіржі з демо-рахунком
9. Kryptex Miner
Майнінг-сайт Kryptex безшовно поєднав всю онлайн-інфраструктуру для видобутку монет в одному додатку: від старту майнінгу до отримання грошей у руки. Це надійний варіант для новачків завдяки своїм можливостям для обчислення складних процедур розподіленого криптомайнінгу. Поряд із відстеженням прибутковості та швидкості хешування графічного процесора, Kryptex пропонує велику статистику в реальному часі. Калькулятор майнінгу біткоїнів також може допомогти майнерам вибрати ідеальні графічні процесори для своїх установок з урахуванням вартості та споживання електроенергії.
Корисні функції:
- Проста схема роботи в одному додатку.
- Багато варіантів для виведення коштів: у криптовалюті, гривнях, доларах, євро.
- Низькі комісії та пороги на виведення.
- Партнерські домовленості із банками.
- Великий набір алгоритмів для майнінгу, з яких програма автоматично підбирає найкращий для максимальної прибутковості.
- Функціонал для віддаленого управління фермою та моніторингу систем. З особистого кабінету можна змінювати налаштування, стежити за хешрейтом, температурою обладнання, потужністю.
- Є можливість орендувати відеокарти для ML, Big Data або рендерингу відео.
10. StormGain
Дана платформа пропонує просту та інтуїтивно зрозумілу, зручну панель інструментів. Користувачі можуть відстежувати зростання або падіння активів безпосередньо з інтерфейсу платформи. Крім того, StormGain пропонує потужні інструменти побудови графіків для відстеження цінових тенденцій.
Платформа, що заснована у 2019 році, доступна різними мовами та може похвалитися простим процесом реєстрації. Однією з найкращих функцій є інтелектуальний механізм захисту від шахрайства. Щобільше, винагорода за майнінг розподіляється порівну кожні 30-40 хвилин.
Корисні функції:
- Безпечний криптовалютний гаманець.
- Вибір варіанта оплати.
- До 12% прибутку.
Чи є хмарний майнінг біткоїнів прибутковим?
Насамперед на прибуток від хмарного майнінгу впливає ціна на криптовалюту — з її зростанням потенційний прибуток майнерів також збільшується, і навпаки. Складність майнінгу також відіграє важливу роль. Як правило, чим складніше майнити біткоїни, тим більше обчислювальної потужності потрібно для генерації нових монет, що може впливати на прибутковість майнінгу.
Витрати на електроенергію також впливають на прибутковість хмарного майнінгу. Вони визначають скільки коштує обслуговування центрів обробки даних у різних країнах світу. Важлива й продуктивність обладнання, оскільки від неї залежить швидкість генерації хешрейту, що своєю чергою впливає розмір винагороди майнерів.
Таким чином, прибутковість хмарного майнінгу біткоїнів залежить від багатьох зовнішніх факторів, таких як ціна BTC та витрати на електроенергію, а також від внутрішніх факторів, таких як доступність апаратних ресурсів та розмір інвестицій у контракти з постачальниками послуг хмарного майнінгу.
Висновок
Хмарний майнінг — це процес видобутку криптовалюти, при якому користувачі орендують обчислювальну потужність у віддаленому центрі обробки даних, замість того, щоб самостійно встановлювати та обслуговувати дороге обладнання. Провайдери хмарного майнінгу пропонують різні плани підписки, які включають інформацію про хешрейт, що надається, а також про будь-які супутні комісії. Користувачі можуть вибрати необхідний обсяг обчислювальної потужності відповідно до їх потреб та можливостей.
Розподіл винагороди за майнінг відбувається залежно від кількості хешрейту, придбаного кожним користувачем. Це відображає його частку у загальних обчислювальних ресурсах, що використовуються для майнінгу на платформі. Добуті криптовалюти можуть бути відправлені безпосередньо на гаманці користувачів або інші фінансові сервіси, такі як біржі для торгівлі або обміну на фіатні валюти.
Нагадуємо, що перед інвестуванням у хмарний майнінг важливо ретельно вивчити всі ризики та витрати, пов’язані з цією діяльністю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Що таке майнінг ліквідності: Посібник для початківців з DeFi 2023
- Як добути Біткоїн: Все, що потрібно знати про майнінг BTC у 2023 році
- Block Inc Джека Дорсі представила прототип наночіпа для майнінгу Біткоїна, який поміститься навіть у смартфони