Гілки у групах, колекційні псевдоніми, транскрипція відеоповідомлень та багато іншого
У Telegram 5 листопада вийшло масштабне оновлення та з’явилися нові функції. Про це компанія повідомила у своєму блозі.
Тепер у месенджері можна розбивати обговорення у великих групах на теми, придбати колекційні псевдоніми для профілів і каналів за допомогою надійних транзакцій у блокчейні, перетворювати відео в текст і багато іншого.
Гілки у групах
У деяких групах Telegram сотні тисяч користувачів. Тому, щоб було зручніше стежити за потоком інформації у розмовах, месенджер надав зручний та функціональний інструмент. Наразі адміністратори груп на 200 і більше учасників можуть увімкнути функцію гілок та створювати окремі простори для обговорення будь-якої теми.
Для кожної такої гілки можна окремо налаштувати сповіщення про нові повідомлення та швидко переглянути в розділі «Загальні медіа» медіафайли, які були опубліковані саме в ній. Учасники можуть спілкуватись у будь-яких гілках, використовуючи весь арсенал звичних інструментів, у тому числі опитування, закріплені повідомлення та ботів.
До кінця року Telegram також планує випустити інші інструменти для організації спілкування, які найбільше підійдуть маленьким групам.
Колекційні псевдоніми
Тепер будь-який користувач може придбати додаткові псевдоніми формату @username на новій платформі Fragment — і прив’язувати їх до профілю, групи або каналу. Права на володіння та безпека угоди забезпечуються блокчейном. Купивши колекційний псевдонім, користувач може розпоряджатися ним на власний розсуд — наприклад, продати чи зберегти, щоб використати пізніше.
Колекційні псевдоніми працюють так само, як і звичайні на кшталт @username. Вони зʼявляються у результатах глобального пошуку і мають власні посилання, які можна використовувати поза межами Telegram: username.t.me та t.me/username.
На відміну від основних псевдонімів, колекційні можуть бути коротшими за 5 символів, а значить, акаунту тепер можна привласнити таке унікальне ім’я, як @news або @game. Будь-який з придбаних колекційних псевдонімів можна деактивувати. У цьому випадку його не можна буде побачити у результатах пошуку, але він, як і раніше, залишиться за власником.
Перетворення голосу в текст для відеоповідомлень
У користувачів з підпискою Premium з’явилася можливість перетворювати в текст не лише голосові, а й відеоповідомлення — незамінна функція у ситуаціях, коли немає можливості прослухати або переглянути надіслану інформацію.
Нові набори емодзі
Тисячі користувачів затято експериментують зі створенням власних пакунків емодзи. Не відстають від них і художники Telegram: до цього оновлення вони підготували 12 нових офіційних пакунків. З підпискою Telegram Premium такі емодзі можна використовувати у будь-яких повідомленнях та підписах до медіафайлів.
Повідомити співрозмовникам про те, що Ви зайняті навчанням, спите або щось підозрюєте, допоможуть 4 нові інтерактивні емодзі, які супроводжуються повноекранною анімацією в особистих чатах. Вони також можуть використовуватися як реакції на повідомлення.
Незначні візуальні покращення
Рух пальцем вліво для відповіді на повідомлення супроводжується новою анімацією. При натисканні на номер телефону у профілі користувача відкривається нове меню для вибору типу дзвінка. А в ті рідкісні моменти, коли Telegram не встигає відразу завантажити чат, на місці повідомлень з’являються обриси текстових блоків з новою анімацією.
Крім того, на iOS удосконалили нічний режим, а на Android тепер можна змінювати розмір тексту прямо у чаті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коротка історія про те, як безкоштовно отримували та перепродавали Telegram Premium