close-btn

Криптовалютний ринок у 2023–2024 рр.: як він змінюватиметься?

Іван Невзоров,

голова фінтех департаменту SBSB Fintech Lawyers

 


З 2016 року, будучи на той час студентом юридичного факультету, я зацікавився темою криптовалют та їх розвитком. Технології та цілі були вражаючими! Я почав читати більше наукових праць про це, яких тоді була обмежена кількість і переважно американського виробництва. Регулювання криптовалют у США, Швейцарії та Сінгапурі стали піонерами у цій галузі. Але загалом на той час це був ринок Дикого Заходу з великою невизначеністю.

Зараз я очолюю відділ фінтеху у міжнародній юридичній фірмі SBSB Fintech Lawyers. З власного досвіду, можу сказати, що епоха Дикого Заходу закінчилася. Регулятори по всьому світу зрозуміли, що якщо залишити цей ринок без регулювання, то певної миті він почне загрожувати їх фінансовій системі. А деякі регулятори зрозуміли, що вони можуть одержати прибуток від свого регулювання. Отже, я хочу зробити чотири прогнози, засновані на моєму досвіді, про те, що ми побачимо у 2023-2024 роках.

1. Посилення регулювання криптокомпаній по всьому світу

Я припускаю, що ця тенденція продовжиться протягом 2023-2024 років із наростаючою силою. І тому є певні причини. Наприклад, у Європі буде запроваджено меморандум про регулювання MiCA – Markets in Crypto-Assets.

Положення про ринки криптоактивів спрямоване на конкретні категорії криптоактивів, які нині не підпадають під дію чинних правил. Більше того, воно встановлює єдиний підхід до регулювання всіх криптопроєктів у регіоні ЄС. Крім того, ми очікуємо на нові закони від таких держав, як Гонконг, Панама, Сейшельські острови та інших, де криптопроєкты раніше ховалися від регулювання. Масове використання CBDC різними країнами також прискорить цей процес.

2. У 2023-2024 роках буде багато криптовалютних судових розглядів

Активність правоохоронних органів буде помітною. Доказом цього є остання справа з Tornado Cash, де зони відповідальності значно розширюються. Tornado Cash був децентралізованим криптоміксером без чіткого бенефіціара. Сервіс звинувачується в тому, що криптовалютний міксер нібито використовувався для відмивання вкрадених засобів, пов’язаних із потужними зламами. В останньому керівництві OFAC з віртуальних валют говориться, що кожному виду бізнесу та будь-яким іншим, які взаємодіють з криптоіндустрією, рекомендується розробити, впровадити та регулярно оновлювати індивідуальну, засновану на ризиках програму дотримання санкцій.Такі програми дотримання санкцій, як правило, повинні включати список санкцій, географічний скринінг та інші відповідні заходи, що визначаються унікальним профілем ризику компанії.

Tornado Cash порушив правила того, що він є децентралізованим проєктом. Тому передбачається, що в 2023-2024 роках з’явиться доктрина , коли правоохоронні органи зможуть переслідувати навіть просто за розробку програмного забезпечення, якщо є підозра, що метою цього програмного забезпечення є порушення правил, і це є попередженням для багатьох децентралізованих платформ, які досі дотримуються стандартів анонімності.

3. 2023-2024 роки – це період боротьби з анонімністю

Вона прискориться з повним використанням CBDC. На жаль, все йде до того, що анонімність – злочин. Я підозрюю, що згодом це навіть може бути оформлене до юридичної доктрини.

4. Технологічний розвиток ринку DEFI, NFT, впровадження нових рішень у галузі AML/KYC та кібербезпеки дають нам підставу говорити про те, що ми стоїмо на порозі нової ери криптопроєктів

У 2023-2024 роках ми, швидше за все, побачимо ще досконаліший ринок DEFI, оновлені DEX та майданчики NFT. Але найголовніше – це встановлення глибокого зв’язку з банківською індустрією. Ми побачимо нові, прогресивні, технологічно просунуті централізовані біржі, які класифікуватимуться як криптобанки. Класичні фінтех-проєкти, які не впроваджують криптовалюту на своїй платформі, не виживуть у конкурентній боротьбі. Тому цілком імовірно, що у 2023-2024 роках ми побачимо безліч злиттів та поглинань у сфері класичного фінтеху та криптобізнесу. Гіганти криптоіндустрії цілком можуть стати гігантами криптобанківської індустрії та розширити свій ринок у десятки разів.

Підсумовуючи, можна сказати, що тенденція виглядатиме так. Ціль регулятора полягає в тому, щоб придушити або направити ринок. Мета великих гравців на криптовалютному ринку – залишитися на вершині та адаптуватися до нових вимог регулятора з максимальною вигодою для себе. Інноваційні та стартап-проєкти прагнутимуть знайти рішення для задоволення потреб суспільства у приватності та анонімності.

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!