close-btn

Украинцы стали заказывать в интернете популярные товары в полтора раза чаще в период локдауна

Згідно з міжнародними дослідженнями платформи Salesforce1, після завершення локдауна і відкриття вуличних магазинів зростання онлайн-торгівлі не буде припинятися

Как изменится онлайн-торговля за 7 лет? - CRE

Фото: cre.ru

З набранням чинності посиленого карантину, жителі України стали частіше звертатися до гуглу і здійснювати покупки через інтернет. В основних категоріях споживчих товарів обсяг онлайн-продажів виріс на 46%. Такі дані наводяться в аналітичному звіті маркетплейса OLX, обсяг замовлень якого, до речі виріс торік на 87,7% – до 2,7 млн ​​угод. При зростанні попиту, активність продавців проте залишилася незмінною.

“Зростання кількості онлайн-покупок переважно пов’язано з оголошенням і початком січневого локдауна. Через закриття офлайнових магазинів, ТРЦ і ринків українці знову почали масово купувати товари в інтернеті. Схожу динаміку ми зафіксували під час першого локдауна навесні 2020 року”, – зазначив директор департаменту клієнтського сервісу OLX в Україні та Центральній Азії Ігор Сироватко.

За його словами, в даний момент особливою популярністю користується маркетинговий формат BOPIS (купуєш онлайн – забираєш в магазині), коли формально закриті на карантин магазини, продовжують вести активність в якості точок видачі товарів. Всього в минулому році через нестабільну роботу традиційних вуличних магазинів популярні категорії товарів демонстрували наступну динаміку продажів:

  • Чоловічий одяг – + 123%, 136,2 тис замовлень, середній чек 527 грн в порівнянні з 60,8 тис замовлень і 543 грн в 2019 році;
  • Чоловіче взуття – + 94%, 113,9 тис замовлень, середній чек 820 грн в порівнянні з 58,6 тис замовлень і 833 грн в 2019 році;
  • Електроніка: Комплектуючі і аксесуари – + 74%, 130,4 тис замовлень, середній чек 2 700 в порівнянні з 74,8 тис замовлень і 1 500 грн в 2019 році;
  • Смартфони – + 63%, 105,7 тис замовлень середній чек 2 700 в порівнянні з 64,8 тисячі замовлень і такому ж середньому чеку в 2019 році.

Пан Сироватко додав, що сфери з швидким оборотом коштів, зокрема роздрібна торгівля, залишаються основним драйвером відновлення економічної активності. Онлайн-підприємцям вдалося швидко адаптуватися до нових реалій, тому в поточному році сайт OLX також очікує значне зростання інтернет-торгівлі в Україні.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

ФГВФО відзвітував про виплати вкладникам банків за 2020 рік. Станом на 1 січня загальна сума виплат в рамках гарантованого відшкодування вкладникам банків склала 90,1 млрд грн. Як повідомляється на сайті ФГВФО, протягом 2020 року виплати гарантованого відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків склали понад 390,7 млн ​​грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП схем онлайн-шахрайства в Україні – дані кіберполіції

google news