close-btn

Китайський аналог Visa та Mastercard не поспішає з виходом на російський ринок

Загроза введення вторинних санкцій змусила китайських партнерів звернути на невизначений час переговори про співпрацю

unionpay приватбанк

Фото: mmbiztoday.com

Найбільші банки країни-агресора внаслідок міжнародних санкцій втратили доступ до ринку капіталів, а також право випускати платіжні картки, адже Visa та Mastercard більше не обслуговують росіян. У керівництві РФ висловлювалася думка про доцільність запуску в країні фінансових продуктів Китаю.

Так, китайський платіжний гігант UnionPay випускає власні карти, якими можна розплачуватись у більшості країн. Однак днями кілька співробітників із вищої керівної ланки Сбербанку повідомили, що компанія, швидше за все, також не працюватиме з РФ. Китай занадто залежний від зовнішніх ринків і можливості експортувати свою продукцію, і загроза підпасти під санкції сприймається серйозно.

Співрозмовник, близький до Сбербанку, повідомив, що це рішення китайської платіжної системи співробітникам банку озвучили на закритій зустрічі, тому “Сбер” не буде випускати картку UnionPay. У свою чергу, фінкомпаніям Альфа-банк, Открытие та ВТБ також довелося відмовитись від подібної ідеї.

Раніше картки платіжної системи емітував Промсвязьбанк. Проте після запровадження західними країнами обмежень банк втратив дозвіл на їхній випуск. Агентство РБК повідомляє, що китайські партнери не відкидають можливості співпраці з російськими фінустановами в майбутньому, але на даний момент переговори згорнуті.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

У березні із Китаю почали виходити світові фонди. У Гонконгу було продано акцій на рекордну суму понад $7 млрд, також було продано акції китайського державного боргу на суму $14 млрд. Загалом у країні, компанії почали скорочувати свої кредитні запаси.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півмільйона українців депортовано до Росії, тисячі перебувають у фільтраційних таборах

За матеріалами сайту rbc.ru

google news