close-btn

Інфляція в Україні перевищила 20% уперше за 6 років

Збільшені ризики для бізнесу відображаються на остаточній вартості продукції, що призводить до постійного зростання цін

Фото: orenburg.media

У червні 2022 року рівень споживчої інфляції в річному вимірі прискорився до 21,5% (з 18% у травні). Щомісячне зростання цін на товари становило в середньому 3,1%. Про це повідомила Державна статистична служба. Серед основних причин швидкого збільшення інфляції були відмічені наступні: порушення ланцюгів поставок, зменшення пропозиції індивідуальних товарів, збільшення витрат на ведення бізнесу, знищення інфраструктурних об’єктів тощо.

Негативна оцінка економічної ситуації з боку бізнесу також впливає підвищення цін. Власники компаній очікують, що гривня продовжить знецінюватись. Базова інфляція в річному обчисленні прискорилася до 15,2% (з 13,8% у травні). Зростання цін на продовольство становило від 9,2% до 21,5%, і це пов’язано з порушенням логістики та збільшенням попиту у зв’язку з поверненням біженців.

Вартість гречки, рису та інших круп зросла через виснаження запасів. Зростання цін на сіль пояснюється її дефіцитом на внутрішньому ринку, що спричинено припиненням діяльності одного з найбільших підприємств з її видобутку.

Дивіться також: Коли закінчиться війна: українські бізнесмени зробили прогноз

Раніше ми повідомляли, що на тлі обмеженого доступу до українських портів ситуацію з валютою допомагають покращити українські заробітчани, перекази яких вже перевершують деякі довоєнні показники.

Також економіці принесли певну користь т.з. “карткові туристи”. Про це розповіли в Національному банку. У травні грошові перекази досягли довоєнного рівня та становили $1,16 млрд, що на 3% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року – $1,13 млрд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Вперше за 20 років: котирування євро та долара майже зрівнялись

За час війни третина кредитних спілок закрилася, а частка NPL зросла до 90% – НБУ

На основі матеріалів сайту bank.gov.ua

google news
credit link image
×
Підписуйтесь на нас в Telegram та Viber!