close-btn

Цифрові банки Європи переживають часи серйозних викликів

На думку засновника онлайн-банку Bunq, не всі новачки в області цифрового банкінгу переживуть пандемію Covid-19

Немецкий онлайн-банк N26 привлёк $170 млн. при оценке в $3,5 млрд

Фото: inventure.com.ua

Дослідження Mastercard, проведене минулого місяця, продемонструвало, що 42% європейців вважають за краще управляти своїми фінансами за допомогою онлайн-банкінгу. До пандемії така тенденція була менш вираженою. У свою чергу 62% користувачів мають намір повністю перейти на використання цифрових банківських платформ. Однак, в ході пандемії деякі з т.зв. «необанків» зазнали падіння довіри з боку користувачів, коли компанії Monzo і Revolut, зазнали збитків і зіткнулися з хвилею скарг через погане обслуговування. Тепер перед цифровими банками стоїть завдання довести свою компетентність в сфері користувальницького сервісу. Інвестори підштовхують фінтех компанії, на те, щоб продемонструвати здатність монетизувати свої банківські продукти і таким чином довести, що здатні отримувати прибуток. Експерти кажуть, що настає момент для їх консолідації.

«В ході кризи деякі з необанків не змогли продемонструвати очікуваний рівень надання послуг», – повідомив агентству CNBC Алі Нікнам, генеральний директор та засновник голландського онлайн-банку Bunq.

На думку пана Нікнама, не всі новачки в області цифрового банкінгу переживуть пандемію Covid-19.

«Складнощі при створенні фінтех стартапу, необхідність конкурувати з гігантськими гравцями у сфері банківських послуг і при цьому вміти налагодити ефективне регулювання – поєднання, на яке не всі здатні», – додав Алі Нікнам. «Однак у тих, хто переживе поточний економічний спад, попереду велике майбутнє».

Як і багато інших стартапів, Bunq і сам збитковий: Алі Нікнам прогнозує, що в цьому році компанія втратить близько $18,5 млн.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Європейський парламент і Рада Європи у вівторок уклали угоду про виділення 1,8 трлн євро на створення «більш зеленої, цифрової та стійкої Європи». Про це повідомляється на сайті Єврокомісії. Серед іншого угода передбачає посилення пріоритетних програм на 15 млрд євро. Надбавка буде розподілена по пріоритетних областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європа виділить гроші на прискорене розширення 5G мереж

За матеріалами сайту cnbc.com

google news