В майбутньому інноваційні ШІ-моделі будуть допомагати бортовому комп’ютеру автомобіля швидко приймати потрібні рішення відповідно до дорожньої ситуації
На цьому тижні компанія Tesla представила новітній мікропроцесор, призначений для систем навчання мереж штучного інтелекту в великих центрах обробки даних. Чіп D1, що входить до складу суперкомп’ютера Tesla Dojo, був створений за 7-нанометровим виробничим процесом з обчислювальною потужністю 362 терафлопс.
За словами представника компанії, Tesla буде поміщати 25 таких чіпів в одну «тестову пластину», а 120 таких апаратних пластин будуть об’єднуватися в єдину систему, обчислювальна потужність якої може перевищити 1 ексафлопс.
«Дуже скоро ми почнемо збирати перші такі серверні системи», – заявив директор відділу забезпечення Tesla Ганеш Венкатараманан.
Він також додав, що дана технологія дозволить автовиробникові запустити найшвидший у світі комп’ютер з навчання моделей штучного інтелекту. Такий процес, як правило, вимагає великої обчислювальної роботи.
Суперкомп’ютер допоможе компанії створити ефективну модель розпізнавання різних предметів у відеопотоках, що транслюються встановленими в салоні автомобіля камерами. В майбутньому ШІ-моделі будуть допомагати бортовому комп’ютеру швидко приймати потрібні рішення у відповідь на поточну дорожню ситуацію.
ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE
Компанія Ілона Маска Tesla представила квартальний звіт про прибуток за період з квітня по червень 2021 року. Вперше в історії було зафіксовано чистий прибуток більш $1 млрд. Виручка автовиробника склала $11,96 млрд, у той час, як, згідно з прогнозами аналітичного центру Refinitiv, очікувалося не більше $11,3 млрд.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШІ-алгоритм вперше перевершив людину в розпізнаванні візуальних образів
За матеріалами сайту cnbc.com