Кабінет міністрів України надає додаткове фінансування в рамках програми “єРабота” для підтримки запуску або розширення бізнесу. Ще 353 українці отримають мікрогранти в рамках програми “Власна права”. Програма вже надала гранти майже 6 000 підприємців і, як очікується, створить понад 14 000 робочих місць протягом першого року.
Кабінет міністрів України виділить додатково 84 мільйони гривень у рамках програми “єРабота” для підтримки відкриття або розширення бізнесу.
Ще 353 українці отримають мікрогранти від уряду на відкриття та розвиток бізнесу в рамках програми “Власна права”. За підсумками дев’ятої хвилі заявок на отримання мікрогрантів українці отримають 84,3 млн грн, повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
З початку дії програми в липні минулого року гранти отримали близько 6 000 підприємців.
“5 тисяч з них вже отримали кошти на загальну суму 1,2 млрд грн та реалізують свої бізнес-проєкти, працюють, сплачують податки, створюють нові робочі місця. За рік дії програми отримувачі мікрогрантів створять понад 14 тисяч робочих місць”, – сказала Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки.
51% отримувачів мікрогрантів дев’ятої хвилі — жінки, 49% — чоловіки. Більшість переможців — зі Львівської області (61 особа), Рівненської (44 особи), Івано-Франківської (27 осіб), Житомирської (23 особи) та Київської (26 осіб) областей.
Більшість грантоотримувачів планують використати кошти мікрогранту на придбання обладнання для бізнесу.
Найпопулярнішими галузями серед переможців дев’ятої хвилі є оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспорту, тимчасове проживання та харчування, виробництво, охорона здоров’я та соціальна допомога.
У бюджеті цього року на програму “Власна справа” передбачено 1,8 млрд грн, що дасть змогу розподілити близько 10 000 мікрогрантів.
Контекст
Проєкт “еРабота” містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємництва та створення робочих місць. Уже з’явилося 5 нових сервісів у “Дії”. Про що йдеться? Детально ми писали в цьому матеріалі.
До них відносяться мікрогранти на відкриття або розширення бізнесу, гранти на створення і розвиток переробних підприємств, закладання садів і виноградників, розвиток тепличного господарства.
Подача заявки на всі напрямки програми єРабота здійснюється через Портал Дія.
Ба більше, є гранти для бізнесу від Німеччини та ЄС. Хто отримає і скільки? Досліджуйте цю тему більш детально тут.
Інші статті на цю тему:
- Нові гранти для українських стартапів від USF: як отримати
- Хто з українців може розраховувати на грант €20 000
- Ощадбанк запускає новий грантовий проєкт для бізнесу: хто отримає