Яким буде курс долара? У 2023 і 2024 роках, за прогнозами Horizon Capital, курс долара не перевищить 39 грн/$ і 42 грн/$ відповідно. Стабільний курс гривні та зростаючі золотовалютні резерви відображають стійкість економіки України до несприятливих умов. Майбутня стабільність, на думку різних експертів, ймовірно, буде забезпечена заходами НБУ і стабільним припливом зовнішніх кредитів в Україну.
Horizon Capital очікує, що курс долара, найімовірніше, не перевищить 39 грн/$ 2023 року і 42 грн/$ 2024 року.
Василь Тофан, старший партнер Horizon Capital, розповів на форумі підприємців Forbes, що вони прогнозують незначне зростання курсу долара. До кінця 2023 року він може становити 39 грн/$, а до 2024 року – 42 грн/$.
Тофан зазначив:
“Курс гривні в Україні дуже стійкий, наші очікування, що до кінця року комерційний курс не перевищить 39 грн/$. Наступного року ми очікуємо курс на рівні близько 42 грн/$”.
Наразі роздрібний курс долара становить 37,3 грн/$, а євро – 41 грн/€. Тофан підкреслив, що валютні резерви НБУ перевищують свій попередній максимум перед вторгненням. Станом на травень 2023 року резерви становили $37,3 млрд. Для порівняння, на кінець лютого 2022 року резерви становили $27,6 млрд.
Інші експерти очікують, що курс долара і євро в Україні в липні залишаться незмінними.
Наприклад, Максим Орищак, аналітик Центру біржових технологій, очікує, що середній курс долара залишиться в межах 36,5-37 гривень, а курс євро – 39-40,5 гривень.
Він зазначив, що дії НБУ будуть і далі підтримувати стабільність обмінного курсу України. Крім того, постійний потік іноземних кредитів в Україну впливає на валютний ринок.
Орищак вважає, що за це відповідає багаторічна довіра міжнародних кредиторів до економічного потенціалу України. Навіть в умовах триваючих військових дій і руйнувань – економіка України продовжує працювати. Підприємства активні та інвестують у своє зростання, сприяючи відносній стабільності на валютному ринку.
Загалом, експерти прогнозують, що обмінний курс коливатиметься в межах 38-42 гривень. Продовжуйте дослідження цієї теми тут.
Контекст
НБУ вжив заходів щодо пом’якшення можливих нестабільностей з моменту початку повномасштабної війни.
На початку червня в київських обмінних пунктах долар сягнув найнижчого значення 37,12 грн/$ з липня 2022 року, коли Національний банк встановив офіційний курс від 29,25 до 36,56 грн/$.
Міжнародні резерви України станом на 1 червня перевищили $37,3 млрд. У травні резерви зросли на 4%, досягнувши 11-річного піку.
“У червні очікуємо ще більше”, – розповів заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
Інші статті на цю тему:
- Коли виник долар США і як вплинув на економіку України
- Чи штрафуватимуть обмінники, якщо вони не приймають старі долари
- Термінали ПриватБанку знову прийматимуть долари та євро: коли