НБУ рекомендує обмінювати зношену валюту в 7 банках, при цьому комісія в них становить від 10% до 50%. На можливість обміну можуть впливати такі фактори, як рік випуску валюти та її фізичний стан.
Якщо у вас є необхідність обміну зношеної валюти, НБУ рекомендує звертатися до 7 банків.
Представляємо вам їхній список разом з позначенням комісій за цю операцію.
- Райффайзен Банк – 10% суми;
- ПУМБ – 12% суми;
- Акордбанк – 15% суми;
- Кредобанк – 15% суми (мінімум 350 грн);
- Перший інвестиційний банк – 15% суми;
- Укрексімбанк (послуга припинена) – 20% суми;
- МТБ Банк – 50% суми.
Таким чином Райффайзен Банк пропонує найнижчу комісію (10%). Середнє по ринку коливається від 10 до 20 відсотків.
Цікаве на тему: Чи працюють правила обміну зношених валют від НБУ?
Важливо зазначити, що при виконанні цієї операції в деяких банках можуть запросити додаткові умови. Приміром Кредобанк просить відкрити у них рахунок, оскільки послуга інкасо входить у них у пакет. До того ж в Укрексімбанку на момент написання матеріалу ця послуга недоступна. Однак вони обіцяють, що скоро її відновлять (цінник у 20% діяв раніше).
Контекст
Останнім часом банки та пункти обміну валют масово відмовлялися брати потерті та старі купюри долара і євро. За обмін таких купюр пропонувалося сплатити додаткову комісію до 30%.
З якою валютою можуть виникнути проблеми?
По-перше, якщо долар випущений у 90-ті роки XX століття або раніше. Хоч такі банкноти й перебувають у світовому грошовому обороті, їх іноді все одно відмовляються приймати для зарахування на рахунки або для валютообміну.
По-друге, якщо це зношена (стара) купюра. До цієї категорії можна віднести пошарпані, затерті, порвані, мічені (печатками, написами) банкноти. Ознаки зношеності детально описані НБУ. Такі купюри мають прийматися на інкасо під комісію, згідно з тарифами банку, і вивозитися за кордон.
Цікаве на тему: НБУ поліпшить ситуацію у сфері обміну готівкової валюти.
Раніше повідомлялося, що всі банкноти іноземної валюти, за винятком сильно зношених або пошкоджених, повинні розглядатися для валютно-обмінних операцій.
Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев нещодавно розповів про засідання комітету, на якому Національний банк і Національна поліція представили оновлену інформацію з питання обміну валюти.
Попри те, що він визнав значні зусилля Національного банку у розв’язанні цього питання, він не згоден з їхнім твердженням, що проблему повністю вирішено.
«Дійсно Нацбанком зроблено багато, аби проблему вирішити. Однак, не погоджусь з думкою Нацбанку, що проблема вирішена остаточно», написав він.
Він вказав на велику кількість скарг від населення і підкреслив, що вони не вщухнуть доти, доки основні винні не постануть перед судом.
Він високо оцінив ініціативи НБУ, такі, як таємні покупці, гаряча лінія і систематичний розгляд скарг громадян.
Наступна проблема, за його словами, пов’язана з нелегальними обмінниками валюти. Він повідомив, що Національній поліції доручено повністю і назавжди закрити ці організації, додавши, що за необхідності список буде розширено, а термін виконання — один місяць.
«Сформулювали чітке завдання Нацполу — повне і остаточне їх припинення (нелегальних обмінників – ред). Перелік додамо, якщо Нацпол сам недобачає. Термін — місяць», повідомив Гетманцев.
Він запевнив, що вони віддані своєму обов’язку, уважно стежать за ситуацією і перебувають у процесі розробки рішення комітету.
Інші статті на цю тему:
- НБУ озвучив нові правила обміну валют;
- Чи штрафуватимуть обмінники, якщо вони не приймають старі долари;
- За що НБУ забиратиме ліцензії у валютних обмінників.
За матеріалами: Мінфін.