Департамент кіберполіції встановив, що вкрадені дані були куплені громадянами росії, які розплачувалися за них валютою, забороненою на території України
Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомив про затримання 36-річного мешканця міста Нетешина, який продавав у месенджері персональні дані понад 300 мільйонів людей з України та ЄС. Під час проведення санкціонованого обшуку фігурант перешкоджав діям правоохоронців і завдав тілесних ушкоджень кіберполіцейському. Зловмисника затримали.
Чоловік володів інформацією про паспортні дані, номери платників податків, свідоцтва про народження, водійські права та дані банківських рахунків. В залежності від обсягу даних, які були виставлені на продаж, фігурант просив за них від $500 до $2000.
Протиправну діяльність 36-річного українця викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно із працівниками Святошинської окружної прокуратури. Про це йдеться у повідомленні Кіберполіції України:
«У рамках досудового розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361-1 (Створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут), ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України та на підставі ухвали суду правоохоронці прийшли до фігуранта для проведення обшуку».
Під час обшуку було вилучено мобільні телефони, три десятки жорстких дисків, SIM-карти, комп’ютерну техніку та серверне обладнання, на якому кіберполіцейські виявили бази даних з обмеженим доступом. Наразі встановлюється походження цих баз.
Чоловік виставляв на продаж величезну кількість конфіденційних даних громадян України та Євросоюзу через створені ним закриті Telegram-групи та канали. Поліція раніше встановила, що покупцями також були громадяни країни-агресора.
За фактом нападу на кіберполіцейського слідчі Шепетівського районного управління поліції розпочали досудове розслідування за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Тривають слідчі дії.
Раніше ми писали, що кіберполіція України знешкодила хакера, який викрадав дані користувачів за допомогою “вірусу”
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Підвищення глобальної кібербезпеки можна досягти за допомогою Біткоїна — думка експерта
- Шахрайство з рахунками-фактурами PayPal: які схеми використовують кіберзлочинці та як від них захиститися
- Перша криптовійна: як Україна здобула перемогу на блокчейн-фронті