Rakuten Viber запитав українців, чи змінилася в них ситуація з роботою та доходом за період повномасштабної війни, та в якому форматі вони працюють. Третина респондентів (31%) відповіли, що мають роботу, але дохід суттєво зменшився. Ще 9% зазначили про незначне зниження заробітної плати.
Третина українців заробляє суттєво менше, ніж до повномасштабної війни. Опитування Rakuten Viber
Rakuten Viber провів опитування серед українців і дізнався, як змінилася ситуація громадян з роботою та доходом після 24 лютого 2022 року. В опитуванні в офіційному каналі Viber Україна взяли участь більше ніж 70 тисяч користувачів з України.
Результати опитування показали, що в 40% працюючих українців доходи зменшилися за період війни: 31% опитаних відповіли, що заробітна плата стала значно меншою, ще 9% — що дохід знизився, але несуттєво. 15% респондентів зазначили, що дохід залишився незмінним, а в 5% заробітна плата стала навіть більшою.
Крім того, серед опитаних більше третини не працюють на даний момент: 9% українців втратили роботу й знаходяться в активному пошуку, 5% не працюють і не шукають. Також 26% не мають роботи, оскільки ще проходять навчання, або вже на пенсії.
Ось інфографіка для наочності:
На питання “Чи змінилася у вас ситуація з роботою та доходом після 24 лютого” відповіді розподілилися наступним чином:
- Працюю і дохід не змінився — 15%;
- Працюю, дохід навіть зріс — 5%;
- Працюю, дохід зменшився, але несуттєво — 9%;
- Працюю, але дохід значно зменшився — 31%;
- Втратив роботу й знаходжуся в активному пошуку — 9%;
- Не працюю і наразі не шукаю роботу — 5%;
- Не працюю, оскільки ще вчуся / вже на пенсії — 26%.
Viber також запитав українців, у якому режимі вони працюють зараз – онлайн, офлайн чи у змішаному форматі. Більш ніж половина (59%) респондентів відповіли, що вони працюють лише офлайн. І навпаки, 22% опитаних працюють в онлайн-режимі. Ще 19% респондентів мають гібридний графік роботи: кілька днів в офісі, кілька — з дому.
Відповіді розподілилися наступним чином:
- Працюю тільки онлайн — 22%;
- Працюю в гібридному режимі: і онлайн, і офлайн — 19%;
- Працюю тільки офлайн — 59%.
Контекст
Viber – найпопулярніший в Україні месенджер, він встановлений на 98% смартфонів. Під час війни команда Viber робить усе можливе, щоб українці залишались на зв’язку та отримували актуальну та перевірену інформацію з офіційних каналів. Десятки мільйонів українців надсилають один одному безкоштовні текстові повідомлення у Viber, здійснюють відеодзвінки, спілкуються в групових чатах, стежать за оновленнями від медіа, державних органів, відомих людей та брендів. Ми гарантуємо своїм користувачам свободу та безпеку спілкування за допомогою наскрізного шифрування за замовчуванням.
З цим також читають: Розвиток та зростання за суворих умов війни. Українські підприємці планують розширення бізнесу — нове дослідження Payoneer.
Інші статті на цю тему:
- Чи зросла середня зарплата в Україні: деталі
- Мінімальну зарплату піднімуть: наскільки
- Як зміниться зарплата протягом найближчих пів року: дані рекрутингового сайту